Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Świętej 2023 r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bonifacego, w środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest to Święto obowiązkowe. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 w Górnym Kościele i po Mszy św. procesja do 4 Ołtarzy. Po południu Msza św. o godz. 16:00 i procesja wokół Kościoła. Prosimy o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów, figur i baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, Dzieci I Komunijne w swoich strojach, chłopców dzwoniących. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Oktawa Bożego Ciała codziennie od piątku o godz. 18:00 Msza św. a następnie procesja wokół Kościoła. W następną niedzielę procesja wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 10:30. Po procesji w Boże Ciało, prosimy konstrukcje 4 Ołtarzy przywieść do budynku gospodarczego.

Wieczorem o godz. 19:00 przy górnym kościele królewskim na zakończenie Uroczystości Bożego Ciała wspólna modlitwa poprzez śpiew i uwielbienie ( koncert) na chwałę Bożą wraz z akcją charytatywną dla Agaty Pajorprowadzona przez scholkę parafialną, dzieci, młodzież, nauczycieli, zaproszonych muzyków, Szkolne Koło Caritas w Łapczycy .

  1. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa czerwcowe, codziennie po porannej Mszy św. Godzinki śpiewane w poniedziałek i środę o godz. 6:00.
  2. Zapraszamy na różaniec codziennie o godz. 17:30. w tygodniu prosimy o prowadzenie różańca Różę św. Marii Magdaleny, Zelatorki Pani Wandy Zając.
  3. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone na cele remontowe i inwestycyjne naszych Kościołów.
  4. Zachęcamy do zakupu i czytanie prasy katolickiej.
  5. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, wycieczce do Limanowej, Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy, dnia 24 czerwca.. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. Bardzo dziękuję 2 Rodzinom z Parafii, za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na cele remontowe. Bóg zapłać.
  7. W poniedziałek na Mszy św. o godz.18:00, młodzież z naszej Parafii, oraz z Parafii Chełm i Gierczyce, przyjmie Sakrament Bierzmowania. Polecajmy ks. Biskupa i Tych młodych ludzi Dobremu Bogu.
  8. Egzamin dopuszczający młodzież z klasy VII do bierzmowania, we wtorek o godz. 14:30.
  9. Dzisiaj po Mszy św. przed Kościołem do puszek można złożyć ofiarę jako pomoc na utrzymanie naszego bocheńskiego hospicjum.
  10. Do naszego Kościoła zostały zakupione nowe obrusy, 2 500zł, wykładziny dywanowe, 1 500zł, baldachim 4 200zł. .
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościołów na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Józefy i Jana Kica; Ireny i Władysława Zająców; Beaty i Tomasza Rządłów; Ewy Jaworskiej; Józefy Długosz.

Zesłanie Ducha Świętego. 2023 r.

 

 


Wniebowstąpienie Pańskie 21. 05. 2023 r.

1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w środę NMP, Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa, jak również Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych Mamach. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Msze św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 16:00, następnie zaraz Msza św..                                                                                                                                   

 3. Zapraszamy, w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.                                                                                       

4 Godzinki w poniedziałek i środę o godz. 6:00. Zapraszamy.                                                                           

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.                                                                       

6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.                                                                                        7. Zostały zakończone prace remontowe i renowacyjne Ołtarzy bocznych i organ. Koszt wykonanej pracy Ołtarzy to 300 000 zł. Koszt jednego 150 000zł. Koszty nowych organ w całości wyniosły 203 000zł. Zakup organ 83000, natomiast montaż, strojenie, jak również położenie nowej podłogi na chórze 120 000zł. Bardzo dziękuję Wszystkim Ofiarodawcom, za składane ofiary na ten cel w niedziele inwestycyjne, jak również Ofiarodawcom indywidualnym. Dziękuję Darczyńcom z poza Parafii, za składane ofiary, jak również za użyczenie dużej pożyczki bezprocentowej na ten cel. Bóg zapłać. Codziennie modlimy się za Wszystkich Darczyńców.                                                                                                                                     

8. Z Parafii organizowana jest wycieczka dnia 17 czerwca, tj. sobota, do Limanowej, Nowego Sącza, Krynicy. Zapisy u Ks. Proboszcza.                                                                                                                    

9. Bardzo prosimy Wszystkich, którzy korzystają z parafialnej toalety o pozostawienie zawsze czystości.    14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy Rodziny: Agaty i Adama Dudków; Władysławy i Bolesława Juszczyków; Marty i Pawła Gałązków; Elżbiety i Stanisława Izworskich; Bożeny i Marka Kica.

 


6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14. 05. 2023r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Bobolę  męczennika. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Przeżywamy dzisiaj w Parafii Uroczystość I Komunii św. Polecajmy w modlitwach Dzieci i ich Rodziców.
 3. Dzisiaj ofiary składane do puszek będą przeznaczone na renowację Ołtarzy i organ. Bóg zapłać.
 4. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę, na nowennę do MBNP,           w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.  Godzinki o godz. 6:00, w poniedziałek i środę.
 5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o 15:30, następnie zaraz Msza św. Zapraszamy. Od jutra Biały tydzień dla Dzieci Pierwszokomunijnych.
 6. Dziękuję również 2 Rodzinom z Parafii za złożone ofiary indywidualne w kancelarii parafialnej jak również za 4 przelewy na konto parafialne. Dziękuję również Osobom i Rodzinom z poza Parafii za złożone ofiary na cele remontowe. Bóg zapłać.
 7. Bardzo dziękuję Panom, którzy w ostatnim czasie pracowali przy Parafii, Bóg zapłać.
 8. Pan Sołtys zawiadamia mieszkańców Łapczycy, że dnia 15 maja tj. poniedziałek od godz. 8 – 17, będzie zbierana II rata podatku. Prosimy o zabranie nakazów płatniczych.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Teresy i Edwarda Kmiecików; Stanisławy i Józefa Buczek; Pauliny i Mariusza Sadowskich; Patrycji i Krzysztofa Łyduch; Anety i Janusza Natanek.

———————————————–

5 Niedziela Wielkanocna 07.05. 2023 r.

  1.  W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława, męczennika. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. Dzisiaj ofiary składane na tacę na cele diecezjalne. Zostaną odesłane z Parafii.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 16:00. Po majówce zaraz Msza św.
  4. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa podczas porannych Mszy św. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii w środę na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek na cele inwestycyjne.
  7. Dziękuję pewnej Rodzinie z naszej Parafii, za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na cele remontowe Ołtarzy bocznych. Bóg zapłać.
  8. W sobotę zapraszamy na godz. 19:00 na Mszę św. i na nabożeństwo fatimskie do górnego Kościoła. Ofiary na tacę na tej Mszy na renowację Górnego Kościoła.
  9. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00, Uroczystość Pierwszej Komunii Dzieci z Naszej Parafii. Natomiast Rocznica I Komunii Dzieci z klas IV w sobotę o godz. 19:00 w Kościele Górnym. Zapraszamy.
  10. W poniedziałek na godz. 17:30, na spotkanie, zapraszamy dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa. Natomiast w środę o godz. 17:30 – po Mszy wieczornej, na spotkanie do salki parafialnej, zapraszamy dzieci klas IV, wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  11. Spowiedź św. dla tych Dzieci i Rodziców w sobotę o godz. 8:00.
  12. W dniach od 8 – 12 maja w naszej miejscowości, będą czyszczone przewody kominowe.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościołów na niedzielę i złożoną ofiarę na cele Kościelne. O przygotowanie Kościoła św. Anny na niedzielę prosimy Rodziców Dzieci z klas III, Komunijnych, natomiast Kościoła Górnego, Rodziców Dzieci z klas IV, Rocznicowych.

 

4 Niedziela Wielkanocna 30. 04. 2023r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Atanazego, w środę NMP Królowej Polski, w czwartek św. Floriana, w sobotę św. Filipa i Jakuba Apostołów. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. Dzisiaj ofiary składane na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę o godz. 16:00, codziennie o godz. 17:30, następnie zaraz Msza św. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci.
  4. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa podczas porannych Mszy świętych. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17.30. W piątek modlimy się za misjonarzy i misje święte. Ofiary na tacę w tym dniu jako pomoc materialna dla misjonarzy. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00. ks. Proboszcz, ks. Tomasz od godz. 14:15. W piątek po wieczornej Mszy św. adoracja SHNSPJ. Zapraszamy.
  6. Spotkanie scholii w piątek o godz. 19:00. LSO w sobotę o godz. 9:00.
  7. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca Msze św. w Górnym Kościele o godz. 6:30 /i zmiana tajemnic dla dzieci / po południu w Kościele św. Anny o godz. 18:00 – po niej spotkanie kl.VII.                                                W sobotę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont Górnego Kościoła.
  8. W niedzielę po Mszy o godz. 10:30 spotkanie uczniów kl. VIII.
  9. Pierwsza Komunia dzieci z klas III w naszej Parafii będzie 14. maja na Mszy św. o godz. 12:00. Natomiast rocznica Pierwszej Komunii dzieci z klasy IV, 13. maja tj. sobota o godz. 19:00. w Górnym Kościele.
  10. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie poza Parafią za śp. Ryszarda Sender, śp. Bolesława Michniaka, śp. Stanisławę Chlebek, śp. Małgorzatę Domin.
  11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  12. Serdecznie dziękuję 2 Rodzinom z naszej Parafii z złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowację Ołtarzy i na organy. Bóg zapłać.
  13. W środę Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  14. W czwartek z okazji Wspomnienia św. Floriana na Mszę św. zapraszamy Wszystkich Strażaków z naszej Parafii i miejscowości. Dziękujemy Im za piękną służbę i pomoc. Będziemy Bogu polecać ich posługę.
  15. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
  16. Bardzo dziękuję Panom, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy koszeniu trawy. Bóg zapłać.
  17. Do Górnego Kościoła została wykonana podstawa do Figury Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie dziękuję Panu Waldemarowi Nowakowskiemu za wykonanie tej pięknej pracy. Bóg zapłać.
  18. W najbliższą sobotę na hali sportowej II Turniej Piłki Halowej. Organizatorzy zapraszają.
  19. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Doroty i Krzysztofa Strach; Bogusławy i Jana Gądek; Edyty i Pawła Krysa; Grażyny Wieczorek; Edyty i Grzegorza Izydorczyk. Jak również prosimy o posprzątanie Górnego Kościoła rodziny: Arkadiusza i Marii Wnęków; Marty i Jarka Aftyków; Urszuli i Mieczysława Zająców; Wandy i Krzysztofa Zająców; Renaty Fawali. Termin sprzątania proszę ustalić z Panem Stanisławem Lizakiem.

3 Niedziela Wielkanocna – 23. 04. 2023r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Wojciecha, głównego patrona Polski, we wtorek św. Marka w sobotę św. Katarzyny ze Sieny. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta. Wśród Nich jest nasz Pan Szafarz Eucharystii, Pan Marek, oraz Pan Sołtys naszej miejscowości, którym życzymy dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.
  2. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia. Godzinki o godz. 6:00 w poniedziałek do św. Anny, w środę do MBNP.
  4. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na cele inwestycyjne i utrzymanie Parafii w formie przelewu na konto parafialne, bądź na tace w Kościele. W ostatnią niedzielę złożono 5 370zł.
  6. Msza św. w intencji Maturzystów naszej Parafii z prośbą o światło Ducha św. na czas matur w środę o godz. 18.00.
  7. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  8. Zapraszamy na różaniec na godz. 17:30. Prosimy o prowadzenie różańca Różę św. Faustyny, Zelatorki Pani Anny Lisak.
  9. Spotkania: Piątek godz. 19:00 – schola; sobota godz. 9:00 – LSO; godz. 10:DSM.
  10. Bezpłatne porady Pana Prawnika, Radcy prawnego w środę po Mszy św. wieczornej.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę oraz ofiarę złożoną na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Marta i Grzegorz Migdał, Izabela i Łukasz Sarlińscy, Zuzanna Miękina, Iwona i Artur Miękina, Paulina i Jacek Wróbel.

W minionym tygodniu przeszli do wieczności: Zygmunt Michalczyk i Konrad Kolarz                                                                                                               – Dobry Jezu a nasz Panie daj im większe spoczywanie.


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023 r.

  1. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia, zdrowia, radości i Bożego Błogosławieństwa.
  2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę na KUL i PAT.
  3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Diecezjalne Święto Caritas. Zapraszamy do Kościoła na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00.
  4. Zachęcamy do zakupu świątecznego Gościa niedzielnego.
  5. W tygodni u zapraszamy na nabożeństwa: w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W tygodniu zapraszamy na Różaniec na godz. 17:30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Moniki, Zelatorki Pani Małgorzaty Kuchno .
  7. Bardzo dziękuje Wszystkim, którzy wzięli udział w Tridumm Paschalnym. Dziękuję za pomoc Kapłanom ks. Tomaszowi, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Piotrowi, Rodzinom Kuchno i Rzepka, za przygotowanie i prace przy Grobie Pańskim i Ciemnicy. Bóg zapłać. Dziękuję Panom, którzy śpiewali Pasję, Ministrantom, Lektorom, Dziewczynkom śpiewającym, niosącym feretrony i baldachim, Panom Strażakom. Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe naszego Kościoła.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Krystynę Izydorczyk, Małgorzatę i Bogdana Ślusarz, Agnieszkę i Leszka Malaca, Izabelę i Jarosława Sowa, Urszulę i Roberta Sowa.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom, składamy najlepsze życzenia świąteczne. Niech Jezus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i szatana, przyniesie do Waszych serc miłość i pokój, oraz siłę do przetrwania w tym trudnym czasie. Zdrowych, Błogosławionych Świąt, dla Was, Waszych Rodzin, Gości i Bliskich. Szczęść Boże.

Niedziela Palmowa 2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Czas Wielkiego Tygodnia. Celebracja Triduum Paschalnego w naszym Kościele będzie rozpoczynać się o godz. 18:00.

2. Wielki Czwartek, pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy św. i przeniesieniu Pana Jezusa do ciemnicy, adoracja do godz. 22:00.

3. Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja od godz. 7.:00 – 22:00. Na godz.9.00, na adorację zapraszamy dzieci z naszej szkoły, klasy od 1 – 4, na godz. 10.00, klasy od 5 – 8. Róże różańcowe na godz. 14.00. O godz. 15:00, zapraszamy na Godzinę Bożego Miłosierdzia do kaplicy. Droga krzyżowa o godz. 17.00. Śpiew Gorzkich Żali 3 części, po Uroczystościach Wielkiego Piątku. Adoracja Krzyża do godz. 22.00. Ofiary składane przy Krzyżu na Ziemię św. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, trzy posiłki w tym jeden do syta dla osób między 18 a 60 rokiem życia i abstynencja od pokarmów mięsnych, dla osób, które mają 14 lat aż do końca życia.

4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7:00 – 12:00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8.00 – 12.00, co pół godziny.

Zachęcamy wiernych także do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

7. Procesja i Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30. bardzo prosimy o przygotowanie i zabranie feretronów i baldachimu na procesję. Prosimy również Panów Strażaków.

8. Zachęcamy aby w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zasiąść wspólnie z rodziną do wielkanocnego stołu, składając sobie życzenia.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Firmie ELENA i Firmie GOLD DROB z Limanowej, za ofiarowane dary dla chorych i samotnych z naszej Parafii. Podziękowania składam na ręce pana Prezesa Pana Stanisława Całki. Dziękuję również wiernym, którzy złożyli do koszyka artykuły spożywcze. Bóg zapłać. Dziękuję Paniom z parafialnej Caritas za wykonanie i dostarczenie paczek podopiecznym. Dziękuję Paniom ze szkoły, pani Danucie Cybura, oraz młodzieży z naszej szkoły za wykonanie kartek świątecznych dla chorych z naszej Parafii. Bóg zapłać. Wykonano i rozdano 43 paczki.

10. O prowadzenie Różańca w tygodniu o godz. 17:30 prosimy Różę św. Kingi, Zelatorki Pani Stanisławy Lech.

11. Bardzo dziękuję Panom, którzy w tygodniu pracowali przy drewnie. Dziękuję za pomoc. Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Sołtysowi za użyczenie sprzętu. Bóg zapłać.

12. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 21:00, na Apel , oraz wspomnienia o Janie Pawle II. Na modlitwę dziękczynienia za dar Osoby Ojca św. Jana Pawła II.

13. Wyjazd do chorych z Komunią św. we wtorek od godz. 8:00.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę. W sobotę na godz. 13:00 prosimy rodziny: Justyny i Artura Książek; Haliny i Mariusza Skoupy; Dominiki i Sławomira Sobas; Haliny i Włodzimierza Oleksy; Adriany i Sławomira Jawień.


V Niedziela Wielkiego Postu – 26. 03. 2023r.

1.Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Prałata Wojciecha Wernera. Proboszcza z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Dziękujemy Mu za przyjęcie zaproszenia i życzymy Dużo Łask Bożych na czas głoszenia Słowa Bożego. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy św. i na gorzkich żalach. Od jutra do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:30 i 18:00.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, nauka stanowa dla małżonków i rodziców. We wtorek o godz. 18:00, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe z błogosławieństwem indywidualnym.

Spowiedź św. rekolekcyjna i wielkanocna we wtorek od godz. 14: 30 – 16:00, oraz od 16.30 – 18.00. Rekolekcje dla Dzieci z naszej Szkoły od poniedziałku do środy. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00.

Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z tygodnia, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

  1. Droga krzyżowa w naszym Kościele w piątek o godz. 17:15, oraz w niedzielę o godz. 14.15. prowadzona przez Wiernych. Gorzkie żale w niedziele o godz. 15:00, następnie zaraz Msza św. Składka na tacę na gorzkich żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. W zakrystii i przed Kościołem można nabyć baranki na stół wielkanocny.
  3. W tygodniu zapraszamy na różaniec na godz. 17:30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Marii, zelatorki Pani Barbary Gorzula.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia. Godzinki do św. Anny w poniedziałek o godz. 6.00, w środę do MBNP o godz. 6.00.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci, gazety misyjne.
  6. Bóg zapłać pewnej Rodzinie z Parafii za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowację Ołtarzy. Dziękuję.
  7. W przyszłą niedziele poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. O godz. 10:30, przed Mszą św. procesja z palmami wokół kościoła.
  8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Marzeny i Łukasza Hodorowiczów; Anny i Jana Strachów; Weroniki i Jacka Michniaków; Tadeusza Bielaka; Lucyny i Władysława Sarlińskich.
  9. Dzisiaj ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  10. Od jutra Msze św. popołudniowe o godz. 18:00.
  11. Wszystkim Wam życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi, Naszej Matki na czas świętego czasu rekolekcji.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03. 2023r.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą odbywać się w niedzielę na wszystkich Mszach św. a w tygodniu o godz. 6:30 i 17:00. Rekolekcje dla dzieci z naszej Szkoły od poniedziałku do środy. O godz. 8:00, Msza św. z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje poprowadzi ks. Prałat Wojciech Werner, Ks. Proboszcz Egzorcysta z Parafii Bożego Miłosierdzia w Brzesku. Już dzisiaj Wszystkich zapraszamy. Polecajmy Ks. Wojciecha w naszych modlitwach.

2. W liturgii w tygodniu wspominamy. W poniedziałek św. Józefa, w sobotę Zwiastowanie Pańskie. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.

3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy również na godzinki śpiewne o godz. 6:00. W poniedziałek do św. Anny w środę do MBNP.

4. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę o godz. 14:15. prowadzona przez wiernych. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:00. Zaraz po nich Msza św. Składka na gorzkich żalach przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Różaniec przed wieczornym nabożeństwem o godz. 16:30. Prowadzi Róża św. Teresy Zelatorki Pani Janiny Dudek. Zapraszamy.

6. Przed Kościołem u Pań z parafialnej Caritas i w zakrystii, można nabyć baranki na stół wielkanocny.

7. Przed Ołtarzem św. Józefa można składać artykuły spożywcze dla chorych i samotnych, jako jałmużnę wielkopostną .

8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.

10. Spotkania: Piątek godz. 18:00 – Scholka. Sobota godz. 9:00 – LSO; godz. 10:00 DSM.

11. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Agnieszki i Krzysztofa Migdał; Heleny Ból; Katarzyny i Waldemara Bułat; Agnieszki i Tomasza Kędra; Danuty Michniak.


III Niedziela Wielkiego Postu – 12. 03. 2023 r.

  1. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.

Droga Krzyżowa:w piątek o godz. 16:15; – w niedzielę o godz. 14:15, prowadzona przez wiernych.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00 (składka na Gorzkich żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu).Zaraz po gorzkich żalach Msza św. Zapraszamy.

Godzinnki: – w poniedziałek- godz. 6:00 do św. Anny ( po raz pierwszy); w środę godz. 6:00 do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w niedzielę godz. 6:20 o Męce Pańskiej.

Nowenny: – w poniedziałek do św. Anny.

– w środę (przed Mszą Św. wieczorną) do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek ( przed Mszą Św. wieczorną) do Bożego Miłosierdzia.

Różaniec w tygodniu o godz. 16:30 prowadzi Róża św. Jana Pawła II, zelatora Pana Hieronima Noskowicza – Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci.

 

  1. Przed Kościołem u Pań z Caritasu można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 10 zł.
  2. Przed Ołtarzem św. Józefa można składać produkty spożywcze dla chorych i samotnych naszej Parafii, które będą rozdane przed świętami.
  3. Dziękuję bardzo 2 Rodzinom, za złożoną indywidualną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowację Ołtarzy. Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:30 , na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Aleksandry i Sebastiana Kmiecik; Krzysztof Pagacz; Anna i Łukasz Czaja; Beata i Paweł Pagacz; Joanna Pagacz.
  6. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu śp. Stanisława Buczka, którego Bóg powołał do siebie w ostatnim czasie.
  1. Pan Sołtys informuje mieszkańców Łapczycy, że w dniach: 14 i 15 marca, w godzinach od 8:00 – 17:00, będzie zbierana I rata podatku. Prosimy o zabrania nakazów płatniczych.