Ogłoszenia parafialne


4 Niedziela Zwykła 29. 01 2023r.

  1.  W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Bosko, w niedzielę św. Agatę męczennicę. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Zakony Klauzurowe w Diecezji. Msze św. w czwartek o godz. 6:30, 10:00, 17:00.
  3. W tygodniu zapraszamy na różaniec przed wieczornym nabożeństwem o godz.16:30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Moniki, Zelatorki Pani Małgorzaty Kuchno.
  4. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku w czwartek i piątek od godz. 16:30. Zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież.
  5. W I piątek modlimy się za misje i misjonarzy. Ofiarami na tacę w tym dniu wspieramy misje święte.
  6. W piątek po wieczornym nabożeństwie, Adoracja Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
  7. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 8:00.
  8. W sobotę Msze św. o godz. 6:30 i 17:00 z racji I soboty miesiąca.
  9. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary do puszek lub w formie przelewu na konto parafialne na cele parafialne, ubezpieczenie. Bóg zapłać.
  10. Wszyscy, którzy w ostatnim czasie wprowadzili się do nowych domów a chcieliby dokonać poświęcenia, zachęcamy zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz.7:00.
  13. W dniach od 30 do 3 lutego będą czyszczone przewody kominowe.
  14. Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim Dzieciom Nauczycielom i Wychowawcom, życzymy radosnego czasu wypoczynku.
  15. W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 17:45, bezpłatne porady Pana Prawnika, Radcy Prawnego.
  16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Agnieszki i Marka Korta; Magdy i Macieja Łach; Marii i Jarka Flasza; Anny Szwed; Agaty i Mariusza Michniak.

3 Niedziela Zwykła – 22. 01. 2023r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę nawrócenie św. Pawła, Apostoła, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu doktora Kościoła, i rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. W piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Zapraszamy na Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca naszej Parafii przed wieczornym nabożeństwem o godz. 16:30. O prowadzenie różańca prosimy Różę św. Kingi, Zelatorki Pani Stanisławy Lech.
  5. W następną niedzielę Światowy Dzień Chorych na trąd.
  6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  7. Bardzo dziękuję 2 Rodzinom za złożone ofiary na renowacje Ołtarzy Bocznych. Bóg zapłać.
  8. Serdecznie dziękujemy paniom z Szkolnej i Parafialnej Caritas, nauczycielom ze szkoły, rodzicom,dzieciom i młodzieży którzy wczoraj w Domu Ludowym przygotowali Dzień Seniora jak też poprowadzili występ jasełek oraz śpiew kolęd.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę, złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Moniki i Dariusza Szewczyk; Lucyny i Józefa Górczyk; Anny i Witolda Michniak; Elżbiety Jachym; Kazimiery i Krzysztofa Michniak.

2 Niedziela Zwykła 15. 01. 2023 r.

  1.  W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Antoniego, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę św. Agnieszkę, męczennicę. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
  2. W sobotę Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Składamy Im najlepsze życzenia, zdrowia Błogosławieństwa Bożego i wiele dobroci i życzliwości od wnuków. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie za Nich.
  3. W środę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnią niedzielę na tacę i przelewy na konto parafialne, na cele inwestycyjne. Zebrano 4740zł.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W tygodniu zapraszamy na Różaniec przed wieczornym nabożeństwem, który prowadzą Róże Różańcowe z naszej parafii. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Marii, Zelatorki Pani Barbary Gorzula.
  7. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  8. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy kapłanów przyjęli do swoich domów. Dziękujemy za ogromną życzliwość, serdeczność, podwożenie do pierwszych domów, gościnność, poczęstunki, składane ofiary. Niech Bóg Wam Błogosławi w Rodzinach. Niestety 25 rodzin w Parafii księdza nie przyjęło po kolędzie. Msza św. w intencji Rodzin o Boże Błogosławieństwo, które odwiedził ks. Proboszcz, będzie 12 lutego o godz. 10:30, natomiast w intencji Rodzin, które odwiedził ks. Tomasz 19 lutego o godz. 7:00.
  9. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek w podpisanych kopertach będą przeznaczone na ubezpieczenie Kościołów, Dzwonnicy i wiernych. Już teraz składam Wam Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie, pomoc i ofiarność.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na cele kościelne. W sobotę na godz. 8:00. prosimy rodziny: Moniki i Sławomira Michniak; Danuty Oszust; Doroty i Józefa Szwed; Ewy i Wojciecha Kleszcz.
  11. W sobotę 21 stycznia o godz. 10:00 wraz z Parafialnym Odziałem Caritas, Szkolnym Kołem Caritas przy Zespole Szkół Gminnych w Łapczycy zapraszamy: seniorów; osoby samotne, osoby z niepełnosprawnościami na Jasełka i wspólne kolędowanie.
 1. O godz. 10:00 – Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łapczycy;

O godz. 11:00 – wspólne kolędowanie z Scholą Parafialną.

Miejsce: Wiejski dom Kultury ( WDL) w Łapczycy.


Niedziela Chrztu Pańskiego – 08. 01. 2023 r.

  1. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość niedzielny w cenie 10zł.
  3. W tygodniu zapraszamy rano i wieczorem na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Zapraszamy na różaniec, który prowadzą Róże Różańcowe naszej Parafii, przed nabożeństwem wieczornym o godz. 16:30. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Weroniki, zelatorki Pani Beaty Pagacz.
  5. W środę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17:45. w kancelarii parafialnej, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika, Pana radcy prawnego.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele remontowe i inwestycyjne. Zostały zakończone prace renowacyjne Ołtarza Głównego, chrzcielnicy, fotela, 5 taboretów, 2 stalli, ołtarza mniejszego. Koszt renowacji Ołtarza Głównego wyniósł 186 300zł. Ołtarza mniejszego, bocznego i pozostałych elementów 150 000zł. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy wspierają te prace remontowe. Wierni złożyli w czasie składek inwestycyjnych, jak również ofiarodawcy indywidualni w kancelarii parafialnej łącznie 144 700zł. Byli też Ofiarodawcy z poza Parafii, Przyjaciele z Nowego Sącza, Brzeska, z Rodziny, datki indywidualne kapłanów, ofiarowali łącznie 125 300zł. Zatem pozostał jeszcze dług. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy systematycznie wspierają te inwestycje. Trzeba stwierdzić, że 1/3 Parafii troszczy się o te remonty. Szczególnie Im dziękuje. Codziennie polecamy w modlitwach wszystkich Darczyńców. Do renowacji zostały zabrane 2 boczne Ołtarze. Zostały również zamówione nowe meble do zakrystii.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę, złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00. prosimy rodziny: Danuty i Stanisława Pietras; Małgorzata i Andrzej Jachym; Józef i Maria Szwed; Joanna i Rafał Nowakowscy; Beata i Paweł Lech.
  8. PZU oddział w Bochni zawiadamia, że ubezpieczenie budynków dla właścicieli nieruchomości poniżej 1h gruntu – bezrolnych i dla właścicieli gospodarstw rolnych powyżej 1h gruntu, odbędzie się 09.01. 2023r. tj. poniedziałek i 10. 01. 2023r. tj. wtorek od godz. 9:00 – 17:00 w Świetlicy Domu Ludowego w Łapczycy od strony tarasu. Należy zabrać ze sobą zeszłoroczną polisę oraz  dowód osobisty.
  9. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

ŚRODA (11 I 2023 r.) od godz. 15:00

Strona południowa – od Bolesława Michniak do Elżbiety Kozieł.

 


2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Nowy Rok, 01. 01. 2023r.

  1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła i mirry na Mszy św. o godz. 10.30. Jest to również Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Ofiary składane na tace są przeznaczone na misje święte a do puszek jako dar kolędników misyjnych. Msze święte w naszym Kościele jak w każdą niedzielę.
  2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Msza Św. z kazaniem do dzieci o godz. 10:30 – zaraz po Mszy św. dzieci z scholii parafialnej zapraszają na koncert kolęd w kościele.
  3. W tygodniu zapraszamy: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W tygodniu przed wieczornym nabożeństwem różaniec o godz. 16.30, który prowadzą Róże Różańcowe Żywego Różańca. O prowadzenie różańca prosimy Różę św. Faustyny, Zelatorki Pani Anny Lisak.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek, będą przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe Kościołów naszej Parafii.
  6. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek od godz. 16:30.
  7. W piątek z racji Uroczystości Trzech Króli nie ma postu.
  8. W czwartek na Mszę św. na godz. 17: 00 i spotkanie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  9. W piątek na godz. 17:00, zapraszamy Panie z parafialnej Caritas na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie.
  10. W sobotę o godz. 17:00 Msza św. i spotkanie klas VII.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00. prosimy rodziny: Anny i Krzysztofa Kaczmarczyk; Edyty Kukli; Krystyny i Józefa Rachfalskich; Iwony i Wojciecha Wojnar; Marii i Haliny Rachfalskich; Barbary Słomczyńskiej.
  12. Pogrzeb + Władysławy Buczek w poniedziałek ( 2 stycznia) o godz. 15:00 ( 14:20 wprowadzenie).
  13. Wszystkim Parafianom życzymy aby w Nowym Roku Bóg każdego dnia Błogosławił. Obdarzał pokojem Was, Wasze Rodziny, Napełniał Bożą radością. Szczęść Boże.
  14. PORZĄDEK KOLĘDY od 02 do 08 stycznia 2023 r.

PONIEDZIAŁEK (02 I 2023 r.) od godz. 1600

Strona północnaod Jana Lisaka do Eugeniusza Stanowskiego.

WTOREK (03 I 2023 r.) od godz. 1500

Strona północna – od Gąsiork do Zygmunta Więcka

ŚRODA (04 I 2023 r.) od godz. 1500

Strona północna – od Kazimiery Zając do Kazimiery Apryjas

Strona południowa – od Władysława Kmiecika do Kazimierza Jaworskiego.

CZWARTEK (05 I 2023 r.) od godz. 1500

Strona południowa – od Eleonory Klejdys do Roberta Tokarza.

PIĄTEK (06 I 2023r.) od godz. 1300

Strona południowa – od Andrzeja Krawczyka do Pawła Gałata i od Haliny Apryjas do Ryszarda Kokoszki. ( Podlas)

SOBOTA (07 I 2023 r.) od godz. 800

Strona południowa – od Tadeusza Korty do Zygmunta Michalczyka i dalej do Mateusza Całki. ( Podlas )

Strona północna – 1. od Józefa Więcka do Łukasza Raczyńskiego. Oraz od Józefa Orła do Łukasza Rzepki.

NIEDZIELA (08 I 2023 r.) od godz. 1300

Strona północna – od Stefani Migdał do Krzysztofa Seredyńskiego.


Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  1. Dzisiaj i jutro Msze św. w naszym Kościele w porządku niedzielnym.
  2. Jutro Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa siewnego po Mszy św. o godz. 10:30.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 10:30, rozesłanie kolędników misyjnych po domach naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji, jako pomoc Misjom świętym.
  4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.
  5. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Apostoła, poświęcenie wina, w środę św. Młodzianków, męczenników, w niedzielę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok.
  6. W piątek Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu, Jezusa, Maryi i Józefa, która w naszej Diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Dlatego, na Mszę św. na godz. 17:00, zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w tym roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński. Prosimy wcześniej o zgłoszenie tych małżeństw w kancelarii parafialnej.
  7. W sobotę Msza św. dziękczynna i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 16:00. Zapraszamy.
  8. O prowadzenie różańca w tygodniu o godz. 16: 30, prosimy Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Zelatorki Pani Janiny Dudek.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę, złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00, zapraszamy Rodziny: Agata i Grzegorz Bembenek, Joanna i Adam Buczek, Ewelina i Andrzej Rejduch, Małgorzata i Adam Strzałka, Aleksandra i Wojciech Lechowicz.
  10. Bracia i Siostry, życzymy Wam, waszym rodzinom, Gościom, aby Chrystus, który narodził się w Betlejem obdarzał Was, pokojem, radością i miłością przepełniał Wasze Rodziny. Zdrowych, Rodzinnych, Błogosławionych Świąt. Szczęść Boże.
  11. We wtorek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Bardzo prosimy w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników na czas kolędy. Prosimy również o podwiezienie kapłana do pierwszego domu.
  12. PORZĄDEK KOLĘDY -od 27 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r.

   WTOREK (27 XII 2022 r.) od godz. 800

   – strona południowa, Świętaod Bernadetty Klimek do Grzegorza Czekaja.                                         

   -strona północna, Przyłanki od rodziny Kolarz do Krystyny Izydorczyk/Ślusarz.

   ŚRODA (28 XII 2022 r.) od godz. 800

   – strona południowa, Święta – od  Migdał Teresy do Marii Stachowicz.

   – strona północna, Przyłanki – od Pawła Gałązki do Marii Kruk.

   CZWARTEK (29 XII 2022 r.) od godz. 800

   – strona północna, Błonieod państwa Michniak do Alicji Woźniak

   -strona południowa, Brzeg od Aleksandra Lecha do Pawła Polaka.

   PIĄTEK (30 I 2022 r.) od godz. 800

   – strona północna

   Machowiec i Ulica: od Rejduch Sławomir do Biros Mateusz;

   1Rejduch Sławomir

   2.Baca Mateusz

   3.Obal Marek

   4.Kowalska Bronisława

   5.Buczek Jan/Kołodziej

   6. Wojcieszko Marek

   7.Szenfelder

   8.Rzepka Bronisław

   9. Rzepka Wiesław/ Cap Andrzej

   10.Data Wiesław

   11.Langer Leszek

   12. Biros Mateusz

   Machowiec i Ulica: od Ryncarz Wiesław do Bielak Paweł;

   1.Ryncarz Wiesław

   2.Rachwalski Ryszard

   3.Walasek Antoni

   4. Lisak Antoni

   5.Cichoń Dorota

   6.Czekaj

   7.Janik

   8.Bielak Krzysztof

   9.Lech Leopold

   10.Buda Stanisław

   11 .Bielak

   12. Prus – Bugajska

    

   -strona południowa

   Raj, Podlesie, Dębina: od Wełna Krzysztof do Ból Henryk.

   Dębina: od Brzegowa Bernadeta do Całka ( Blok).

   SOBOTA (31 XII 2022 r.) od godz. 800

   Górny Gościnie i trakt Królewski:

   Jeden ksiądz od P. Filipczyk.

   Drugi ksiądz od strony Bochni.

   Nowy Rok NIEDZIELA (1 I 2023 r.) od godz. 1300

   Podrabie: od Zygmunta Machaja do Zenona Pawłowskiego oraz     Jaroszów: od Tadeusza Cefala do Marii Kozub


4 Niedziela Adwentu – 18. 12. 2022r.

  1.  Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Ostatnie nabożeństwo roratnie w sobotę o godz. 6:30. Zapraszamy Wszystkich. Dorosłych i dzieci.
  2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej Wieczerzy. Niech nie zabraknie w naszych domach wspólnej modlitwy rodzinnej, odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem, oraz śpiewu kolęd i pastorałek. Zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych w tym dniu. Zapraszamy wszystkich na Pasterkę w sobotę na godz. 24:00.
  3. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w poniedziałek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Po Mszy św. w poniedziałek o godz. 10:30. poświęcenie owsa. Msze święte w te dni, jak w każdą niedzielę.
  4. Na Pasterce składka na tacę przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień świąt na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W  drugi Dzień Świat, dzieci z naszej Parafii, będą kolędować po domach z kolędą misyjną. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na Misje św. jako dar od Kolędników misyjnych. Bóg zapłać za składane ofiary.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  6. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali dary spożywcze, dla samotnych i chorych z naszej Parafii. Dziękuję również Firmie Elleena i Firmie Gol – Drop z Limanowej. Dziękuję również Paniom z parafialnej Caritas za przygotowanie i dostarczenie paczek do chorych. Dziękuję Nauczycielom i uczniom z naszej Szkoły. Pani Anecie Gut, Pani Izabeli Sowa, Wolontariuszom szkolnej Caritas,. Koordynowanie pracami, Pani Danucie Cybura. Młodzieży z naszej szkoły i dzieciom z naszego przedszkola wraz z opiekunami i nauczycielami, za wykonanie pięknych kartek świątecznych z życzeniami. Bóg zapłać. Rozdano 43 paczki.
  7. Bardzo dziękuję Państwu Teresie i Janowi Góralom, naszym Parafianom, za ofiarowanie do naszego Kościoła choinek do Ołtarza i do szopki. Bóg zapłać.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele remontowe . Zebrano 4 870zł.
  9. Spowiedź św. w naszej Parafii przed Bożym Narodzeniem będzie w środę 21. 12. Od godz. 14:30 – 16:00, 16:30 – 18:00. Zapraszamy.
  10. Przed Kościołem u Pań z Caritasu i w zakrystii można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny.
  11. Wyjazd do chorych z Komunią św. bożonarodzeniową w czwartek, Ks. Proboszcz i Ks. Tomasz od godz. 8:00.
  12. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę, złożoną ofiarę na Kościół.   W piątek na godz. 18:00. prosimy rodziny: Marty i Henryka Naruszewicz; Marka Migdała; Barbary i Bogdana Dębosz; Marzeny i Michała Sokańskich; Katarzyny i Piotra Pagacz.

3 Niedziela Adwentu – 11. 12. 2022 r.

  1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu – Gaudete „Radujcie się”. Dzisiaj również rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od czwartku nowenna do Dzieciątka Jezus.
  2. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Łucji męczennicy, w środę, św. Jana od Krzyża. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  3. Roraty dla Wszystkich w naszym Kościele codziennie o godz. 6:10. Dla dzieci o godz. 16:40.
  4. Dzisiaj ofiary składane do puszek i na tacę na cele remontowe i inwestycyjne naszych Kościołów. Bóg zapłać.
  5. W zakrystii i przed Kościołem można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny.
  6. Serdecznie dziękujemy Firmie: ELLEENA i Firmie GOLD DROP z Limanowej, za dostarczenie środków chemicznych dla chorych i samotnych z naszej Parafii. Bóg zapłać. Dziękuję również Wszystkim, którzy składają dary do koszyka przy Ołtarzu św. Józefa. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  8. Bóg zapłać za składane ofiary do puszki przy bocznym Ołtarzu na Radio Maryja i telewizję Trwam.
  9. Bardzo dziękuję Paniom z Parafialnej Caritas za rozprowadzenie opłatków na stół wigilijny po domach naszej Parafii. Dziękuję wszystkim Wam Drodzy Parafianie za składane przy tej okazji ofiary i życzliwość. To również wyraz Waszej pięknej postawy wobec Kościoła i wiary
  10. Od piątku, rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus po porannych Mszach św.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Klaudii i Mateusza Krupińskich; Janiny i Antoniego Kwiecień; Marii Goździkowskiej; Marioli i Jakuba Ochel; Agnieszki i Tomasza Kozłowskich.

2 Niedziela Adwentu – 4. 12. 2022 r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w środę św. Ambrożego, w czwartek, Niepokalane Poczęcie NMP.. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta. W piątek swoje imieniny obchodzi również nasz Pan Kościelny Wiesław. Msza św. w Jego intencji będzie w następną niedzielę o godz. 10:30. Serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi za Jego Piękną pracę, życzliwość, serdeczność, dyspozycyjność, oraz wszelką pomoc. Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg stokrotnie wynagradza.
  2. Przy Ołtarzu św. Józefa znajduje się kosz do którego można składać artykuły spożywcze, które zostaną dostarczone przed świętami chorym i samotnym. Dziękuję Wszystkim, którzy już dary złożyli. Bóg zapłać.
  3. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek, będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa roratnie, codziennie o godz. 6:10. godzinki i następnie zaraz Msza św. Po południu dla dzieci o godz. 16:40 godzinki i zaraz Msza św.
  5. Po Mszy św. przed Kościołem i w zakrystii, można nabyć świece Caritasu i opłatki na stół wigilijny.
  6. Dzisiaj ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 10:30, zapraszamy wszystkie dzieci.
  9. Sobota: 9:00 – spotkanie LSO; 10:00 – DSM.
  10. W niedzielę ( 04.12) od godz. 12:30, Panie z Parafialnej Caritas rozprowadzają po domach rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone, jako całoroczne wynagrodzenie dla naszego Pana Organisty. Rozpoczęcie od Moszczenicy do Kościoła. Następnie Górny Gościniec do granicy z Bochnią i Betonówka. Prosimy o życzliwe przyjmowanie Pań.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Ofiarę złożoną na Kościół. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Kazimiery Tekiel; Bożeny i Jana Smaga; Anny Wojas; Marii i Wiesława Szwed; Lucyny Kurpińskiej.

1 Niedziela Adwentu – 27. 11. 2022r.

  1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty. Dla wszystkich wiernych codziennie o godz.6:10, godzinki do Matki Bożej, następnie zaraz Msza św. Dzieci zapraszamy z lampionami w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 16:40 , godzinki do Matki Bożej, następnie Msza św. Prosimy aby dzieci wykonywały kolorowe serduszka z papieru, na których można wypisać dobre czyny. Będzie losowanie figurki Matki Bożej i nagród pocieszenia.
  2. W zakrystii i przed Kościołem u Pań z Caritasu, można nabyć świece na stół wigilijny, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących naszej Diecezji. Cena świec od 10 i 25 zł. Do nabycia również chlebki Miłosierdzia w cenie 10zł.
  3. W liturgii w tygodniu wspominamy: w środę św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
  4. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16:30.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja SHNSPJ. Zapraszamy. Wyjazd do chorych od godz. 8:00. ks. Proboszcz, ks. Tomasz od godz. 14:00. W piątek modlimy się za misjonarzy i za misje święte. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje święte.
  6. W piątek na godz. 13:00, zapraszamy na Mszę św. w intencji Dyrekcji, Pracowników, byłych Pracowników Kopalni Solanek w Łapczycy ”Salko”.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
  8. W sobotę o godz. 17:00 Msza św. i spotkanie klasy VII. W niedzielę o godz.10:30 spotkanie klas VIII. Spotkanie scholki w piątek o godz.18:00.
  9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  10. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  11. Przy Ołtarzu św. Józefa, można składać artykuły spożywcze i chemiczne dla chorych i samotnych naszej Parafii. Zostaną one rozprowadzone przed świętami przez panie z Caritasu. Przed Kościołem można nabyć papierowe torebki na artykuły spożywcze dla samotnych i chorych.
  12. W tygodniu został umieszczony i odebrany przez komisję w górnym Kościele krzyż po renowacji. Cały koszt renowacji 13 000zł. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy pomogli sfinansować tę inwestycję.
  13. Dzisiaj od godz. 13:00, Panie z Parafialnej Caritas, będą po domach rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, w podpisanych kopertach, będą przeznaczone, jako całoroczne wynagrodzenie dla pana Organisty. Rozpoczęcie od granicy z Gierczycami, ul. Święta, strona południowa do Kościoła, następnie od Kościoła do granicy z Bochnią dalsza część strony południowej i od Bochni do Kościoła strona północna.
  14. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Ofiarę złożoną na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Katarzyny Pytel; Agnieszki i Piotra Pytel; Małgorzaty i Adama Krzywda; Natalia i Łukasz Kasprzyk; Krystyny Więcek.

34 Niedziela, Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylię męczennicę, w czwartek św. Andrzeja Dun – Lac i Towarzyszy, męczenników. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. Zapraszamy na nowennę: w poniedziałek do św. Anny, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Wypominki i modlitwa za zmarłych codziennie przed Mszą św.
  4. Bardzo dziękuję pewnej rodzinie z Parafii, za indywidualną ofiarę na Kościół, przelew na konto parafialne. Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci, gazety misyjne.
  6. W Adwencie przy Ołtarzu św. Józefa można składać artykuły spożywcze dla osób chorych i samotnych. W przyszłą niedzielę u Pań z parafialnej Caritas, przed Kościołem, będzie można nabyć świece i paschaliki na stół wigilijny, jak również chlebki Miłosierdzia, z czego dochód będzie przeznaczony dla potrzebujących w Diecezji.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim za złożone ofiary na cele remontowe naszego Kościoła i cele i inwestycyjne. Zebrano 5870zł. Bóg zapłać.
  8. Dzisiaj ofiary składane do puszek, będą przekazane jako pomoc kościołowi prześladowanemu na Ukrainie. Bóg zapłać za składane ofiary.
  9. W przyszłą niedzielę od godz. 13:00, Panie z parafialnej Caritas, będą po domach rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone, jako całoroczne wynagrodzenie dla naszego Pana Organisty za jego pracę. Rozpoczęcie od Gierczyc, strona południowa, do granicy z Bochnią, następnie od Bochni do Kościoła, strona północna.
  10. Spotkania: Piątek g. 18:00 – scholka; Sobota godz. 9:00 – LSO; godz.10:00 – DSM.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę złożoną na Kościół. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Elżbiety Sołtys; Agnieszki Birkowskiej; Pauliny i Krzysztofa Strach; Eweliny i Jarosława Zięba; Moniki i Mariusza Bursztyn.

33 Niedziela Zwykła – 13.11.2022r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w czwartek św. Elżbietę Węgierską, w piątek bł. Karolinę Kózkówną – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego – święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza i KSM Młodzieży. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Codziennie przed Mszą św. czytane są wypominki listopadowe. Zapraszamy.
 3. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, dla dzieci Promyczek Dobra.
 4. Spotkania: Piątek godz. 18:00 – Scholka; Sobota godz. 9:00 – LSO; 10:00 DSM.
 5. W niedzielę o godz. 9:00 na Mszy św. włączenie nowych ministrantów do LSO.
 6. Bardzo dziękuję Pewnej Rodzinie za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowację Ołtarzy bocznych. Bóg zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone jako pomoc kościołom prześladowanym.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Stanisławy i Adama Kolarz; Antoniego Zając; Małgorzaty i Jana Kuchno; Marii i Bronisława Kuchno; Pauliny i Zygmunta Rynduch.
 9. Pan Sołtys zawiadamia mieszkańców Łapczycy, że dnia 15 listopada 2022 r. tj. wtorek, od godz. 8:00 – 17:00, będzie zbierana IV rata podatku. Prosimy o zabranie nakazów płatniczych.

31 Niedziela Zwykła – 30.10.2022r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek św. Karola Boromeusza. Wszystkim Czcigodnym solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. Od poniedziałku Msze święte popołudniowe w naszym Kościele będą o godz. 17:00. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w naszym Kościele będą o godz. 7:00, 9:00 – Kościół św. Anny i o godz. 11:00 w Kościele Górnym z procesją różańcową za wiernych zmarłych na cmentarz. Nie ma Mszy świętej po południu. W Dzień Zaduszny Msze święte o godz. 6:30 i 9:00 w Górnym Kościele i o godz. 17:00 w Kościele dolnym św. Anny.
  3. Codziennie od 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za duszami w czyśćcu cierpiącymi pod zwyczajnymi warunkami: przyjąć Komunię świętą, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłych, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
  4. Przez cały listopad, 15 minut przed Mszami porannymi i wieczornymi, będą czytane wypominki listopadowe za naszych bliskich zmarłych, jak również w niedzielę przed Mszami św. przez cały listopad.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, ofiary składane na Cmentarzu do puszek będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  7. W czwartek na Mszę św. na godz. 17:00, zapraszamy dzieci I komunijne wraz z rodzicami.
  8. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w czwartek i piątek od godz. 16:30.
  9. W piątek wyjazd do chorych z Komunią św. od godz. 8:00 ( ks. Tomasz – od godz. 14:00). W piątek modlimy się za misjonarzy. Ofiary na tacę w tym dniu są na misje św.
  10. Wieczorem w piątek po Mszy św. adoracja SHNSPJ, zapraszamy.
  11. W I sobotę Msze św. o godz. 6:30 i 17:00. Zapraszamy.
  12. Spotkania: W piątek o godz. 18:00 – scholka.W sobotę o godz. 9:00 – aspiranci, ministranci i lektorzy. Msza św. o godz. 17 :00 – klasa VII i DSM. W niedzielę o godz. 10:30 – Msza św. – spotkanie klas VIII.
  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Bardzo dziękuję Panom: Janowi i Bronisławowi Kuchno za pracę w tygodniu przy Kościele. Bóg zapłać.
  3. Do kaplicy zostało ofiarowane kolejne wotum, jako wyraz wdzięczności Jezusowi Miłosiernemu za wysłuchaną prośbę.
  4. Od poniedziałku msze św. gregoriańskie poza parafią za śp. Antoniego Walaska i śp. Bernadettę Gąsiorek.
  5. Bardzo dziękuję 3 Rodzinom z parafii za złożone ofiary w kancelarii parafialne na renowację bocznych Ołtarzy. Bóg zapłać.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościołów na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Marii Moryc; Doroty i Krzysztofa Wełna; Celiny Kuras; Barbary i Zbigniewa Kupisz; Barbara i Tadeusz Bembenik.

30 Niedziela Zwykła – 23. 10. 2022r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w piątek św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień misyjny. Pamiętajmy o modlitwach za misjonarzy. Ofiary na tacę jako pomoc misjom. Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 16:00.
  4. Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych w czwartek i w piątek od godz. 17:00. Zachęcamy Wszystkich.
  5. Składam serdeczne podziękowanie Panom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy Parafii. Bóg zapłać. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o troskę i dbałość o nasz parafialny cmentarz. Prosimy, nie wyrzucać śmieci na skarpę, jak również nie przywozić śmieci domowych.
  6. Sobota: spotkanie aspirantów g. 9:00; spotkanie ministrantów 9:30; DSM 10:00.
  7. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  8. W środę po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej, bezpłatne porady Pana Prawnika, Radcy prawnego.
  9. Bóg zapłać pewnej Rodzinie z Parafii za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowacje Ołtarzy.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedziele. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Katarzyna Tadeusz Wrona; Anna Wrona; Mieczysława Tadeusz Zegiel; Anna i Piotr Węgrzyn; Barbara i Piotr Paździoch. Prosimy również o przygotowanie Górnego Kościoła na Uroczystość Wszystkich Świętych rodziny: Karolina i Szczepan Gołas; Celina i Stanisław Grochola; Anna i Piotr Michaldo; Sabina i Dariusz Sowa; Janina i Stanisław Lizak.

29 Niedziela Zwykła – 16. 10 2022 r.

  1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego męczennika, we wtorek św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek św. Jana Kantego, w sobotę św. Jana Pawła II. Patrona Województwa małopolskiego. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
  2. Dzisiaj ofiary składane do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla studiującej młodzieży.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:00.
  4. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tacę w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebrano 5450zł.
  6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
  7. Zostało zakończone malowanie naszej Świątyni. Cały koszt tej inwestycji wyniósł 35.000 zł. Dziękuję bardzo Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział przy tych pracach. Dziękuję Panu Zygmuntowi i Łukaszowi Michalczyk. Dziękuję Panom z Parafii, Panom Strażakom, Panu Kościelnemu Wiesławowi. Bardzo dziękuję Panu Stanisławowi Całce za pomoc w zorganizowaniu sprzętu budowlanego. Wszystkim Bóg zapłać.
  8. Do Rady parafialnej zostało zgłoszonych tylko kilka osób. Bardzo małe było zainteresowanie Parafian tą sprawą. Do Rady parafialnej zostały powołane te Osoby, które miały co najmniej 4 głosy. Są to Osoby: Pani Barbara Tokarz, Pan Stanisław Buda, Pan Jerzy Raczyński, Pan Władysław Bielak, Pan Stanisław Całka, Pan Wiesław Rzepka, Pan Dawid Sarliński. Bardzo gratuluję Tym Osobom i liczę na pomoc z państwa strony.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Bernadetty Brzegowy; Agnieszki i Andrzeja Łagosz; Jolanty i Henryka Ból; Patrycji i Rafała Grochola; Agnieszki i Dariusza Kamińskich.

Ze wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Antoni Walasek. Pogrzeb w środę o 14:00. Polecajmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.


28 niedziela zwykła – 09. 10. 2022 r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. W piątek Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Wszystkim Wychowawcom, Nauczycielom, Pedagogom składamy najlepsze życzenia. Zdrowia, Bożego Błogosławieństwa.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30.
 4. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek, będą przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 5. Serdecznie dziękuję za składane ofiary w minioną niedzielę na ogrzewanie i prąd Kościołów. Zebrano 5770zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Do nabycia również kalendarze rolnicze i z Papieżem.
 7. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9:00, DSM o godz. 10:00. Scholki w piątek o godz. 19:00. Zapraszamy.
 8. Dziękujemy bardzo Firmie ELLENA za ofiarowanie zniczy. Bóg zapłać.
 9. W czwartek na godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie do Górnego Kościoła. Ofiary na tacę na renowację tej Świątyni.
 10. Do Kaplicy do gabloty zostało ofiarowane wotum, jako wyraz wdzięczności za wysłuchaną prośbę. Zachęcam Wszystkich, aby częściej odwiedzać naszą Kaplicę Bożego Miłosierdzia.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00. prosimy rodziny: Maria i Marian Nanek; Katarzyna i Leszek Nanek; Ewa i Wojciech Bielak; Kazimierz i Cecylia Buczek; Robert i Dorota Buczek.

27 Niedziela Zwykła 02. 10. 2022 r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej, w piątek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wszystkim Czcigodnym solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. w dniu swojego święta.
 2. Dzisiaj ofiary składane do puszek będą przeznaczone na ogrzewanie i prąd Kościołów. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w dzień powszedni o godz. 17:30, w niedziele o godz. 16:00. Szczególnie zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież.
 4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, do nabycia również kalendarze rolnicze i z Papieżem na 2023 rok.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele inwestycyjne, remontowe w parafii. Już teraz dziękujemy za składane ofiary na ten cel. Bóg zapłać.
 6. Bardzo dziękuję Róży św. Moniki, Weroniki, Marii Magdaleny za złożone ofiary na renowacje Ołtarzy. Bóg zapłać.
 7. Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać kartki z wypominkami listopadowymi i rocznymi. Przy wypominkach rocznych prosimy podać godzinę Mszy świętej przed którą mają być czytane. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika z przedsionka kościoła. Wypominki będą czytane przed wszystkimi Mszami w niedzielę. Wypominki listopadowe będą czytane przez cały listopad przed Mszami w dzień powszedni i przed wszystkimi Mszami w niedzielę.
 8. We wtorek nasza Parafia zaproszona jest na odpust do Parafii św. Mikołaja w Bochni na godz. 17:00. Udamy się tam pieszą pielgrzymką we wtorek o godz. 15.00 z Górnego Kościoła. Chętnych zapraszamy. Szczególnie młodzież z naszej Szkoły i Parafii.
 9. Spotkanie aspirantów, ministrantów, lektorów w sobotę w Kościele o godz. 9:00, natomiast DSM ogodz.10:00, scholki w piątek o godz. 19:00. Zapraszamy.
 10. W czwartek na godz. 17:30, na różaniec, Mszę św. i spotkanie zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami.
 11. W piątek wyjazd do chorych ks. Proboszcz od godz. 8:00, ks. Tomasz od godz. 14:00. W piątek modlimy się za misje św. i misjonarzy. Ofiary na tacę jak pomoc misjom. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:30. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja SHNSPJ. Zapraszamy.
 12. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie poza Parafią za śp. Jarosława Stachowicza i Jacka Sarlińskiego.
 13. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Uczestników pielgrzymki do Częstochowy o godz. 10:30.
 14. W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 10:30, zapraszamy wszystkie dzieci.
 15. Przez cały październik, Msze św. nowennowe w piątek, za śp. Krzysztofa Rzepkę, Bernadettę Gąsiorek, Jacka Sarlińskiego.
 16. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Kościele liczenie wiernych.
 17. Parafia św. Pawła w Bochni organizuje 2 dniową pielgrzymkę do Warszawy i Lasek w dniach 14 – 15 październik. Koszt 520 zł. Zapisy w kancelarii św. Pawła w Bochni.
 18. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Monika i Sławomir Rosiek, Karolina Wojas, Ewelina i Łukasz Drożdż, Anna Wojas, Natalia i Kamil Paszkot.

Ogłoszenia

26 niedziela zwykła

25. 09. 2022 r.

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława męczennika, w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała, w piątek św. Hieronima prezbitera, w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Wszystkim czcigodnym solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. O prowadzenie Różańca w poniedziałek i w środę i piątek o godz. 17:30. prosimy Różę św. Marii Magdaleny, Zelatorki Pani Wandy Zając.
 3. Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w sobotę. Różaniec w naszym Kościele codziennie o godz. 17:30, następnie zaraz Msza św. W niedzielę o godz. 16:00, następnie Msza św. Wszystkich serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież.
 4. W sobotę Msza św. o godz. 6:30 w Górnym Kościele. Ofiary na tacę na remont Kościoła Górnego.
 5. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 7. Do nabycia również kalendarze rolnicze i z Papieżem Franciszkiem na 2022 rok.
 8. Za tydzień w niedzielę ofiary składane do puszek w podpisanych kopertach będą przeznaczone na ogrzewanie Kościoła i na prąd obydwu Kościołów. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za pomoc i za zrozumienie.
 9. Spotkanie aspirantów, sobotę w Kościele o godz. 9:00;ministrantów i lektorów o 9:30; DSM o godz. 10:00. Scholki w piątek o godz. 19:00.
 10. Spotkanie klasy VII w sobotę o godz. 17:30 na Nabożeństwie Różańcowym i Mszy Św.
 11. Spotkanie klasy VIII w niedzielę o godz. 16:00 na Nabożeństwie Różańcowym i Mszy Św.
 12. Bezpłatne porady Prawnika, radcy prawnego w środę po Mszy św. wieczornej od godz. 18:45.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00. prosimy rodziny: Marii i Ryszarda Całka; Agnieszki Pilch; Anny i Stanisława Zdebskich;  Amalii Bieda; Jolanty i Rafała Szostak.

Ogłoszenia duszpasterskie

25 niedziela zwykła

18. 09. 2022 r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. męczenników wietnamskich, w środę św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek św. Ojca Pio prezbitera wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.

2. Dzisiaj ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary.

3. W następną niedzielę dzień modlitw o trzeźwość, oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzająca za grzechy przeciwne trzeźwości.

4. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa rano i wieczorem: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W te dni zapraszamy na różaniec na godz. 17:30. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Marii Magdaleny, Zelatorki Pani Wandy Zając.

5. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnią niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne. Zebrano 4980 zł. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, gazety misyjne.

7. Bardzo dziękuję pewnej rodzinie za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowację Ołtarzy. Bóg zapłać.

8. W środę na godz. 18:00, na Mszę św. i spotkanie zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.

9. W sobotę w kościele o 9:00 spotkanie aspirantów; o godz. 9:30 ministrantów i lektorów kościele, natomiast DSM o godz. 10:00 w salce. Zapraszamy.

10. Pan Sołtys informuje, że we wtorek 20 września w Domu Ludowym o godz.18:00, odbędzie się zebranie wiejskie.

11. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy w sobotę o godz. 6:15. z parkingu przy kościele.

12. W dniach od 19 – 23 września w miejscowości Łapczyca będą czyszczone przewody kominowe.

13. W najbliższą niedzielę o godz. 13:00, Msza św. w intencji OSP. Po Mszy św. poświęcenie nowego samochodu strażackiego. Zapraszamy.

14. W październiku odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Prosimy przez następne dwie niedziele zgłaszać nazwiska kandydatów. Kartki z nazwiskami będzie można złożyć do pudełka pod chórem.

15. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Moniki i Pawła Polak; Lucyny i Jerzego Kozub; Edyty i Grzegorza Kamińskich; Anny Gierek; Barbary i Ryszarda Dębosz.


Ogłoszenia 24 niedziela zwykła 11. 09. 2022r.

  1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, w środę podwyższenie Krzyża Świętego, w czwartek NMP Bolesnej, w piątek św. Korneliusza i Cypriana, męczenników. Wszystkim Czcigodnym solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
  2. Rozpoczyna się Tydzień wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  3. W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele remontowe, inwestycyjne naszej Parafii. Bóg zapłać.
  5. W tygodniu zapraszamy na nowennę: w poniedziałek do św. Anny, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W tygodniu różaniec o godz. 17:30. O prowadzenie różańca prosimy Różę św. Moniki, Zelatorki Pani Małgorzaty Kuchno.
  7. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Droga krzyżowa w naszym Kościele o godz. 17:15. Następnie zaraz Msza św. Zapraszamy.
  8. Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów w sobotę w Kościele o godz. 9:00, natomiast DSM, również w sobotę o godz. 10:00. Spotkanie scholki w piątek w salce o godz. 19:00. Zapraszamy.
  9. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystości odpustowej w Górnym Kościele. Panu Organiście, Panu Kościelnemu Stanisławowi, ministrantom, lektorom, Paniom niosącym feretrony, Panom niosącym baldachim, scholce, dziewczynkom śpiewającym i czytającym. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: gość niedzielny, dla dzieci promyczek dobra, gazety misyjne.
  11. Pan Sołtys zawiadamia mieszkańców miejscowości Łapczyca, że w dniu 15 września tj. czwartek, od godz. 8 – 17, będzie zbierana III rata podatku. Prosimy o zabranie ze sobą nakazów płatniczych.
  12. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
  13. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy 24. września, tj. sobota. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  14. Msza św. i nabożeństwo fatimskie w Górnym Kościele we wtorek o godz. 19:00. Ofiary na tacę na remont tej Świątyni. Zapraszamy.
  15. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościołów na niedzielę i ofiarę na Kościół. Na sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Anny i Wiesława Jachym, Elżbiety Kozieł, Tadeusza Rynduch, Małgorzaty i Damiana Wojtoń, Grażyny i Stefana Drabina.

Ogłoszenia parafialne

23 niedziela zwykła – 04. 09. 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek Narodzenie NMP głównej Patronki Diecezji. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa rano i wieczorem: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia. W tych dniach zapraszamy na różaniec na godz. 17:30. O prowadzenie różańca prosimy Różę św. Rity – zelatorki Pani Marii Wojas.
 4. W czwartek 08 września Odpust w Kościele Królewskim o godz.18:00. Mszę św. odprawi i kazanie do nas wygłosi ks. Prałat Wojciech Werner, Proboszcz z Parafii Miłosierdzia Bożego Z Brzeska. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont Kościoła Górnego. Po Mszy św. o godz. 6:30 i 18:00, poświęcenie ziarna siewnego ku czci Narodzenia NMP. Zapraszamy Wszystkich. Prosimy o przygotowanie i zabranie na procesję świec, feretronów i baldachimu.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej – próba scholi.
 6. W sobotę o godz. 9:00 – zbiórka aspirantów, o godz. 9:30 ministrantów i lektorów w kościele. Natomiast spotkanie DSM, o godz. 10:00 w salce. Zapraszamy.
 7. Serdecznie dziękuję 2 Rodzinom za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na remont naszej Świątyni. Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek w podpisanych kopertach, będą przeznaczone na remont świątyni i cele inwestycyjne.
 9. Msza Św. z kazaniem do dzieci w niedzielę o godz. 10:30.
 10. Z naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy dnia 24 września, tj. sobota.                            Zapisy u ks. Proboszcza lub w kancelarii parafialnej.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Na sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Bożeny i Tomasza Cieśla; Anny i Janusza Rakoczy; Renaty i Jerzego Czekaj; Haliny i Andrzeja Michniak; Beaty i Grzegorza Flasza. Prosimy również o przygotowanie Górnego Kościoła przed odpustem rodziny: Agnieszki i Józefa Świerczek; Marii i Mariana Grzyb; Bożeny i Stanisława Świerczek; Heleny i Ryszarda Migdał; Teresy i Jarosława Góral.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności  śp. Jacek Sarliński.

Dobry Jezu a Nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…


Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela Zwykła 28.08. 2022r.

 1. W liturgii w nadchodzącym tygodniu wspominamy: w poniedziałek męczeństwo Jana Chrzciciela, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego pap. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w środę, czwartek i piątek od godz. 17:30. Zachęcamy do spowiedzi wszystkie dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wyjazd do chorych w piątek:  – od godz. 8:00 – ks. prob. Zbigniew Baran; – od godz. 13:00 – ks. Tomasz Szewczyk.
 3. Adoracja SHNSPJ w piątek, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy. Modlimy się w tym dniu za misje św. Ofiary na tacę w tym dniu na cele misyjne.
 4. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łapczycy w czwartek o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci, Nauczycieli, Pracowników szkoły i Rodziców.

4. W najbliższą sobotę:

Msza św. o godz. 6:30 w Górnym Kościele z racji I soboty miesiąca. Ofiary na tacę na remont Kościoła Królewskiego.

– O godz. 9: 00 spotkanie LSO ( aspiranici, ministranci, lektorzy) w kościele.

– O godz. 10:00 spotkanie DSM w salce

– O godz. 18:00 Msza Św. w Kościele parafialnym i spotkanie dla uczniów kl. VII z Łapczycy z rodzicami;

Zaś w Niedzielę po Mszy Św. godz. 10: 30 spotkanie dla uczniów klasy VIII ( kandydatów do Sakramentu Bierzmowania) z Łapczycy z rodzicami.

  1.  W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek nowenna do św. Anny, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać pewnej rodzinie za złożoną ofiarę na remont naszego Kościoła.
  3. Zapraszamy na Różaniec przed wieczorną Mszą św. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Kingi, Zelatorki Pani Stanisławy Lech.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
  5. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie odprawiane poza parafią za śp. Stanisławę Pagacz i śp. Krzysztofa Rzepkę.
  6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Marta i Janusz Ćwik, Anna i Łukasz Michalczyk, Zofia i Stanisław Banaś, Agata Czarnota, Maria i Wacław Górka. Prosimy tylko o posprzątanie Świątyni.

21 Niedziela Zwykła – 21. 08. 2022r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek NMP Królowej, w środę św. Bartłomieja Apostoła, w piątek NMP Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Dzisiaj ofiary składane na tacę będą przeznaczone i wysłane na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W tygodniu zapraszamy na Różaniec na godz. 17:30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Jana Pawła II, Zelatora Pana Hieronima Noskowicza.
 4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 5. Serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary do puszek i na tacę na cele remontowe naszej Świątyni. Zebrano 4980zł. Bóg zapłać. Niech Sam Dobry Bóg Wam to wynagradza i Błogosławi.
 6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Annę i Tadeusza Korta, Edytę i Krzysztofa Paluch, Krystynę i Jerzego Góra, Beatę i Pawła Paluch, Alicję Zięba. Prosimy tylko o posprzątanie Świątyni.

20 Niedziela Zwykła – 14. 08. 2022r.

 1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
 3. Nowenna do św. Anny w poniedziałek, do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę, do Bożego Miłosierdzia w piątek.
 4. W tygodniu zapraszamy na różaniec. O prowadzenie różańca prosimy Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Zelatorki Janiny Dudek.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła w Krakowie i Tarnowie.
 6. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na remont Ołtarzy w kancelarii parafialnej, bądź jako przelew na konto parafialne.
 7. Na budynku gospodarczym zostały założone nowe rynny. Bardzo dziękuję Panom za ich pracę. Dziękuję również Tym, którzy kosili trawę. Bóg zapłać.
 8. Bardzo dziękuję Panu Franciszkowi Bojarowi za pracę na plebani za usunięcie awarii. Bóg zapłać. Został wymieniony bojler na wodę.
 9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać pewnej Rodzinie z Parafii za ofiarowanie kwiatów do naszej kaplicy Miłosierdzia Bożego. Dziękuję.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Bartłomiej i Justyna Buczek, Janina i Paweł Gałat, Halina Apryjas, Bronisława i Władysław Świętek, Kazimiera i Ryszard Kokoszka.

19 Niedziela Zwykła – 07. 08. 2022r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od krzyża, patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w czwartek św. Klary. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 3. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 4. W tygodniu zapraszamy na różaniec przed wieczornym nabożeństwem o godz. 17.30. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Faustyny, Zelatorki Pani Anny Lisak.
 5. Dziękujemy Wszystkim, którzy modlitwami i ofiarami w kancelarii czy w formie przelewu na konto parafialne wspierają prace remontowe naszej Świątyni. Niech Dobry Bóg Błogosławi i wynagradza Waszą Dobroć.
 6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i Mszę św. do Górnego Kościoła na godz. 19.00. ofiary na tacę w tym dniu na remont Kościoła Królewskiego.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele remontowe naszej świątyni i inwestycyjne.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny: Iwony i Grzegorza Kasprzyk, Jadwigi i Krzysztofa Gałat, Agnieszki i Roberta Rakoczy, Janiny i Adama Kasprzyk, Jadwigi i Pawła Kopacz. Prosimy tylko o posprzątanie Świątyni. Państwo Młodzi sami dekorują Kościół.

18 Niedziela Zwykła – 31. 08. 2022 r.

1.W liturgii w tygodniu wspominamy: w czwartek św. Jana Marii Vianneya, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.

2. Zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.

3. W tygodniu Pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30. Zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja straży HNSPJ. Zapraszamy. W piątek modlimy się za misjonarzy i za misje św. Ofiary na tacę jako pomoc misjom.

4. W sobotę Msza św. o godz. 6.30 w Górnym Kościele. Ofiary składane na tacę na remonty tego Kościoła. O godz. 18.00, Msza św. w Kościele św. Anny.

5. W tygodniu Różaniec przed Mszą św. o godz. 17.30. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Weroniki. Zelatorki Pani Beaty Pagacz.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

7. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, zachęcamy do całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.

8. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystości Odpustowej, którzy pomogli przygotować tę Uroczystość. Bóg zapłać.

9. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i kierowców.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Alicji i Jaceka Gałązka; Pauliny i Pawła Zając; Justyny i Janusza Pruchnickich; Haliny i Andrzeja Krawczyk; Zbigniewa i Barbary Stelmach.

12. Od 1 do 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i spełnienie pozostałych zwyczajnych warunków zyskania odpustu.


17 Niedziela zwykła – 24. 07. 2021r.

– odpust parafialny ku czci św. Anny.

 1. Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Odpust ku czci św. Anny, Patronki naszej Parafii. Serdecznie witamy ks. Prałata Wojciecha Wernera, Proboszcza z Parafii Bożego Miłosierdzia w Brzesku, który wygłosi do nas Słowo Boże. Witamy Wszystkich Gości przybyłych na tę Uroczystość.

2. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jakuba Apostoła, we wtorek św. Joachima i Anny Rodziców NMP, w piątek św. Martę. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.

3.  W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.

4. Zapraszamy na różaniec na godz. 17.30. O prowadzenie różańca prosimy Różę św. Marii Magdaleny, zelatorki Pani Wandy Zając.

5. Dziękujemy Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na remont naszej Świątyni. Bóg zapłać.

6. W następną niedzielę poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Kingi i Dominika Woda; Katarzyny i Mateusza Całka; Elżbiety i Jana Kordas; Moniki i Marcina Całki; Marty i Adama Apryjas.


 

16 Niedziela Zwykła – 17. 07. 2022r.

 

 1. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie parafialnej Odpust ku czci św. Anny, Patronki naszej Parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godz.11.00. Zapraszamy Wszystkich. Dzieci do sypania kwiatów, młodych, Dzieci I Komunijne w strojach komunijnych, Rodziny. Prosimy o zabranie na procesję baldachimu i feretronów. Na sumie będzie poświęcenie figur świętych: Ojca Pio, Brata Alberta, obrazu bł. Michała Sopoćko i figury Michała Archanioła.
 2. Dzisiaj ofiary składane na tacę na Wyższe seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Szymona z Lipnicy, w piątek św. Marii Magdaleny, w sobotę św. Brygidy patronki Europy. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 4. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Rity, Zelatorki Pani Marii Wojas.
 6. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy złożyli ofiary na remont dachu naszego Kościoła. Zebrano 4 970zł. Bóg zapłać.
 7. Do kaplicy do gabloty, zostało ofiarowane wotum, przez Rodzinę naszej Parafii, jako wyraz wdzięczności za wysłuchaną prośbę.
 8. Dzisiaj przybędą pielgrzymi w 174 pielgrzymce z Bochni. Msza św. o godz. 11.00 w Górnym Kościele. Nie ma Mszy św. o godz. 10.30. w Kościele św. Anny. Pożegnanie pielgrzymów o godz. 14.00.
 9. Zachęcamy do czytania i zakupu prasy katolickiej.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościołów na niedzielę. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Marię i Mariana Tokarz, Agnieszkę Gut, Monikę i Mateusza Kucharskich, Magdalenę i Grzegorza Rzepka, Michała Kumora.

 

 

 

 

15 Niedziela Zwykła – 10. 07. 2022r.

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Benedykta patrona Europy, we wtorek św. Brunona męczennika, w środę św. Świerada i Benedykta pustelników, w piątek św. Bonawenturę, w sobotę NMP z Góry Karmel. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. W przyszłą niedzielę Msza św. w Górnym Kościele o godz.11.00. Powitanie pielgrzymów o godz. 10.45. Nie będzie wówczas Mszy św. o godz. 10.30 w Kościele św. Anny. Prosimy o zabranie na procesję baldachimu i feretronów. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Zapraszamy na różaniec przed Mszą św. o godz. 17.30. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Moniki, Zelatorki Pani Małgorzaty Kuchno.
 5. W środę o godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie w Górnym Kościele. Sładka na tacę na remont tej świątyni.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 7. Z Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni 6 sierpnia wyruszy Wspólnota Bocheńska w pieszej Pielgrzymce krakowskiej. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni, a także na spotkaniu przed pielgrzymkowym w niedzielę 31 lipca o godz. 18.00 w dolnym Kościele.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Iwony i Rafała Jankowskich, Marii i Andrzeja Apryjas, Doroty Apryjas, Barbary i Grzegorza Gałat, Piotra Strzałki. Jak również prosimy o przygotowanie Górnego Kościoła: Jadwigi i Tomasza Migdał, Iwony i Roberta Tokarz, Barbary i Stanisława Kożuchowicz, Krystyny Ostrowskiej, Marii Nalepa.

 

 

14 Niedziela Zwykła – 03. 07. 2022

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w środę św. Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Zapraszamy na różaniec przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. O prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Jana Pawła II.
 3. W przyszłą niedzielę, ofiary składane do puszek, będą przeznaczone na cele remontowe i inwestycyjne.
 4. Dnia 17. Lipca, Pielgrzymka Bocheńska do Górnego Kościoła.  Msza św. o godz. 11.00. Powitanie Pielgrzymów o godz. 10.45. W dolnym kościele nie będzie wówczas Mszy św. o godz. 10.30.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8.00. prosimy rodziny: Annę Chlebek, Justynę i Łukasza Ryśko, Urszulę Szcząchor, Martę i Krzysztofa Ponisz, Annę Obrał.

 


13 Niedziela Zwykła – 26. 06. 2022

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Ireneusza, męczennika, w środę św. Piotra i Pawła, Apostołów, w sobotę NMP Tuchowskiej w niedzielę św. Tomasza Apostoła. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta. Wśród nich jest, Ks. Tomasz, któremu życzymy wiele łask, Bożego Błogosławieństwa  w życiu kapłańskim.
 2. W środę Msze św. w naszym Kościele o godz. 6:30, 10:00 i 18:00. Ofiary na tace w tym dniu przeznaczone na Stolicę Apostolską.
 3. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:30. W piątek modlimy się za misje i misjonarzy. Ofiary na tace na ten cel. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00. Adoracja SHNSPJ, w piątek po Mszy św. wieczornej.
 4. W sobotę Msza św. w Górnym Kościele o godz. 6:30. Sładka na tace na remont Górnego Kościoła.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 6. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 7. Różaniec św. przed wieczornym nabożeństwem o godz. 17:30. Zapraszamy. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Kingi, Zelatorki Pani Stanisławy Lech.
 8. Dziękuję Budowniczym 4 Ołtarzy na Boże Ciało za złożoną ofiarę na Kościół, jak również Róży św. Teresy i Róży św. Marii. Bóg zapłać. Msza św. w intencji budowniczych Ołtarzy na Boże Ciało i ich Rodzin, będzie 31. 07. O godz. 10:30.
 9. W czasie wakacji Msze św. odprawiane będą poza Parafią za śp. Włodzimierza Pagacza, Henryka Nowakowskiego, Stanisławę Pagacz, Władysławę Migdał.
 10. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18: 00. Włączenie do grona aspirantów w środę na Mszy św. o godz. 10:00.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00. Prosimy rodziny: Katarzyny i Marcin Klejdys; Krystyny i Jana Migdał; Wiktora Frelkiewicz; Stanisławy Wach; Maria i Kazimierz Jaworscy.

 


12 Niedziela Zwykła – 19.06.2022r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała, zachęcamy do licznego udziału codziennie we Mszy św. o godz. 18.00 i procesji. W czwartek zakończenie oktawy i tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Modlimy się za wszystkich kapłanów. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnią niedzielę na cele remontowe naszej Świątyni. Zebrano 4970. Dziękujemy również Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary w kancelarii parafialnej, bądź jako przelew na konto.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 6. W tygodniu zapraszamy na różaniec na godz. 17:30. Prosimy o prowadzenie różańca Różę św. Marii, Zelatorki Pani Barbary Gorzula.
 7. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała. Niosącym feretrony, baldachim, Strażakom, przygotowującym Ołtarze, dzieciom, Panu Organiście, Panom Kościelnym. Bóg zapłać. Dziękuje za złożone ofiary od budowniczych Ołtarzy I, II,IIIJ i IV na remont Kościoła – ołtarza.
 8. Wyjazd pielgrzymki do Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy, w sobotę o godz. 7:15. z parkingu przy Kościele. Prosimy Osoby zapisane o potwierdzenie wyjazdu w kancelarii parafialnej.
 9. W czwartek o godz. 8.00, Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, Rodziców, pracowników Szkoły, dzieci i Młodzież.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. Złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Marta i Paweł Pyłypyszyn; Maria Chodakowska; Małgorzata i jan Szydłowscy ; Maria i Robert Dębscy; Anna Słodka.

 


Niedziela Trójcy Świętej

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala męczennika w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta. W środę – 15 czerwca przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez ks. bpa Andrzeja Jeża – pamiętamy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach, prosząc dla Niego o zdrowie i siły.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest to Święto obowiązkowe. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 w Górnym Kościele i po Mszy św. procesja do 4 Ołtarzy. Po południu Msza św. o godz. 16:00 i procesja wokół Kościoła. Prosimy o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów, figur i baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, Dzieci I Komunijne w swoich strojach, chłopców dzwoniących. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest  na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Oktawa Bożego Ciała codziennie od piątku o godz. 18:00 Msza św. a następnie procesja wokół Kościoła. W następną niedzielę procesja wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 10:30. Po procesji w Boże Ciało, prosimy konstrukcje 4 Ołtarzy przywieść do budynku gospodarczego.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa czerwcowe, codziennie po porannej Mszy św.
 4. Zapraszamy na różaniec codziennie o godz. 17:30. w tygodniu prosimy o prowadzenie różańca Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Zelatorki Pani Janiny Dudek.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytanie prasy katolickiej.
 7. Dziękuję Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na remont naszej świątyni w kancelarii parafialnej bądź jako przelew na konto. Bóg zapłać.
 8. W poniedziałek na godz. 19:00, zapraszamy na Mszę św. i na Nabożeństwo Fatimskie do górnego kościoła. Ofiara na tacę w tym dniu na renowację kościoła królewskiego.
 9. Bardzo dziękuję Panom, którzy w tygodniu pracowali przy parafii, przy chodniku. Bóg zapłać.
 10. W kaplicy zostały umieszczone na ścianie figury  świętych. Św. Ojca Pio i św. Brata Alberta. Bardzo dziękuję Fundatorom za Ofiarowanie tych darów. Bóg zapłać. Zachęcam do odwiedzania naszej kaplicy. Jak już wspominałem, znajduję się w niej tablica na wota.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Janina i Antoni Stanowscy, Jan i Katarzyna Andrukowicz, Agnieszka i Robert Góra, Jan i Józef Jachym,  Anna Strach. Prosimy również o przygotowanie Górnego Kościoła na Boże Ciało. Prosimy rodziny: Dorota i Mirek Gajek, Danuta i Józef Rejduch, Jolanta i Leszek Marzec, Wiesława i Jan Góra, Małgorzata Bednarz.

 


Zesłanie Ducha Świętego 2022

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego męczennika, w środę św. Jadwigę królową, w czwartek Najwyższego Chrystusa Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Barnaby Apostoła. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, we środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Nabożeństwa czerwcowe po porannej Mszy św.
 5. Zapraszamy na różaniec na godz. 17:30. O prowadzenie różańca prosimy Różę św. Faustyny, Zelatorki Pani Anny Lisak.
 6. W przyszłą niedziele ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele inwestycyjne, remontowe naszej Parafii.
 7. Centrum diagnostyki, organizuje badania pod katem osteoporozy kości, wydolności płuc, oskrzeli. Badania odbędą się w poniedziałek o godz. 10.00 na parkingu przy Kościele. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 8. W czwartek w Kościele o godz. 14: 30, odbędzie się egzamin do Sakramentu Bierzmowania dla Uczniów z kl. VII. Zapraszamy Rodziców i Młodzież.
 9. W kaplicy Miłosierdzia Bożego, została zamontowana gablota na wota. Już zostały ofiarowane 3 wota, jako wyraz wdzięczności Jezusowi Miłosiernemu za wysłuchanie próśb. Bardzo dziękuję Rodzinie, Fundatorom, za ufundowanie tej gabloty. Bóg zapłać.
 10. Z Parafii organizowany jest  wyjazd, pielgrzymka do nowego Sącza . Starego Sącza , Muszyny, Krynicy dnia 25 czerwca. Zapisy u ks. Proboszcza. Koszt 50 zł.
 11. Spotkania:

Piątek – po Mszy Św. wieczornej – Scholka w salce.

Sobota godz. 9:00 – aspiranci; 9:30 – LSO; 10:30 – DSM.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę. W sobotę na godzinę 8.00 prosimy rodziny: Ewy i Marcina Sławatyckich; Teresy i Jana Lisak; Anny i Władysława Kmiecik; Renaty i Marka Pachuta; Pauliny i Mateusza Studnik.
 2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie przygotowujemy 4 ołtarze. Z poszczególnych rejonów do każdego ołtarza wyznaczonych jest po 30 domów.  W tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące rodziny:

1 ołtarz rodziny od Eleonory Klejdys do Stanisława Tokarza.

2 ołtarz rodziny od Piotra Sobieckiego do Jana Janasa.

3 ołtarz rodziny od Stanisława Buczka do Marcina Mrożka.

4 ołtarz rodziny od Andrzeja Krawczyka do Mateusza Całki.

 


Wniebowstąpienie Pańskie 29. 05. 2022 r.

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek Nawiedzenie NMP, w środę św. Justyna męczennika, w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Msze św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Od środy nabożeństwa czerwcowe po porannej Mszy świętej.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wieczornych. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 5. Bardzo dziękuję 1 Rodzinie z Parafii i Pewnej Osobie również z Parafii, za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na remont Ołtarza, jak również za 2 przelewy z poza Parafii na konto parafialne. Bóg zapłać.
 6. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17.30. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 8.00. W piątek modlimy się za Misje św. Ofiary składane na tacę w tym dniu, jako pomoc misjom. W piątek po wieczornej Mszy św. Adoracja SHNSPJ. Zapraszamy.
 7. W sobotę Msza św. w Górnym Kościele o godz. 6.30, w dolnym o godz. 18.00. Zapraszamy. Ofiary na tacę w Górnym Kościele na renowację tej świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. O prowadzenie różańca św. od środy o godz. 17.30, prosimy Różę św. Weroniki, Zelatorki Pani Beaty Pagacz.
 10. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie poza Parafią za śp. Stanisława Cyburę i śp. Kazimierę Buczek.
 11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 12. W dniach od 30 – 03 czerwca w miejscowości Łapczyca, będą czyszczone przewody kominowe.
 13. Z Parafii organizowana jest wycieczka dnia 25 czerwca, tj. sobota, do Nowego Sącza, Sanktuarium św. Rity, Kościół Jana Pawła II, Stary Sącz, Ołtarz Papieski, Muszyna, Krynica. Zapisy u Ks. Proboszcza.
 14. W poniedziałek – 30 maja – zaraz po Mszy Św. wieczornej w kościele spotkanie dla uczniów klas VII a i b w Łapczycy – z rodzicami. Egzamin przed Bierzmowaniem będzie 9 czerwca o godz. 14:00 w kościele w Łapczycy.
 15. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla wolontariuszy SKC, Scholki, LSO i DSM.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy Rodziny: Małgorzaty i Franciszka Bojar, Anna i Janusza Łanocha, Marii i Wiesława Łanocha, Bożeny i Pawła Lech, Lucyny i Krzysztofa Sławatyckich.

 


6 Niedziela Wielkanocna – 22. 05. 2022r.

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. W tygodniu zapraszamy: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.30, następnie zaraz Msza św.
 5. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha św.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci, gazety misyjne. Do nabycia również książka o górnym kościele królewskim.
 7. Bardzo dziękuję 2 Rodzinom z parafii za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej za renowację Ołtarza, jak również 3 przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać.
 8. Serdecznie dziękuję Panom, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy Parafii, przy koszeniu trawy. Dziękuję Panu Izydorowi, Stanisławowi, Sylwestrowi, Panu Kościelnemu, Wiesławowi. Bóg zapłać.
 9. Spotkania: piątek – schola, po Mszy św. wieczornej; sobota: 9:00 – aspiranci; 9:30 – LSO; 10:00 – DSM.
 1. Składamy serdeczne bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę, złożoną ofiarę na cele kościelne. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Beata i Stanisław Tokarz; Aneta i Piotr Sobiecki; Barbara Tokarz; Sylwia i Grzegorz Zajt; Sylwester i Agnieszka Wełna.

 


5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15. 05. 2022r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: dzisiaj św. Zofię w poniedziałek św. Andrzeja Bobolę, męczennika. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Dzisiaj ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę, na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30, następnie zaraz Msza św. Zapraszamy.
 5. Urząd Gminy Bochnia przypomina o obowiązku złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – deklaracji dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklarację należy złożyć do 30 czerwca w Urzędzie Gminy Bochnia. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary w ostatnią niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne. Zebrano 5 230zł. Bóg zapłać. Dziękuję również 3 Rodzinom z Parafii za złożone ofiary indywidualne w kancelarii parafialnej jak również za 4 przelewy na konto parafialne. Dziękuję również Osobom  i Rodzinom z poza Parafii za złożone ofiary na cele remontowe. Bóg zapłać.
 7. Bardzo dziękuję Panom, którzy w ostatnim czasie pracowali przy Parafii, Panu Stanisławowi i Waldemarowi za koszenie trawy, Panu Stanisławowi za montaż nowych drzwi do zakrystii. Bóg zapłać.
 8. Przed Kościołem można nabyć książeczki o Górnym Kościele w cenie od 20zł, z czego dochód będzie przeznaczony na renowację Górnego Kościoła. Dziękuję bardzo Państwu Marii Migdał i Władysławowi Migdał za opracowanie i wydanie tej książki. Bóg zapłać.
 9. Spotkania:

Schola w piątek po Mszy Św. wieczornej

W sobotę: 9:00 – kandydaci na ministrantów; 9:30 – LSO; 10:00 – DSM.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na cele parafialne. W sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny: Eweliny i Krzysztofa Bonowieckich; Bożeny Bugajskiej; Pauliny i Tomasza Stanowskich; Marty i Stefana Janas; Michała i Aleksandry Korta.

 

 

4 Niedziela Wielkanocna 08. 05. 2022 r.

 

 1. Dzisiaj w Naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
 2. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława, męczennika, w sobotę św. Macieja Apostoła, w niedzielę św. Zofii, wdowy i męczennicy. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15. 30. Po majówce zaraz Msza św.
 4. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa podczas porannych Mszy św. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci nowy numer „Promyczek Dobra”.
 6. Dzisiaj ofiary składane do puszek na cele inwestycyjne.
 7. Dziękuję pewnej Rodzinie z naszej Parafii, za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na cele remontowe dolnego Kościoła. Bóg zapłać.
 8. W piątek zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. i na nabożeństwo fatimskie do górnego Kościoła.
 9. Pan Sołtys informuje, że 10. 05. tj. wtorek od godz. 8.00 – 17.00, będzie zbierana 2 rata podatku. Proszę o zabranie nakazów płatniczych.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościołów na niedzielę     i złożoną ofiarę na cele Kościelne. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Andrzeja Michalczyka; Celiny i Eugeniusza Stanowskich; Katarzyny i Stanisława Gruca; Moniki i Marka Gąsiorek; Teresy Gąsiorek.

 

 

3 Niedziela Wielkanocna 01. 05. 2022r.

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, we wtorek NMP Królowej Polski, w środę św. Floriana, w piątek św. Filipa i Jakuba Apostołów. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej    w dniu swojego święta.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie o godz. 17:30. W niedzielę o godz. 15:30.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa podczas porannych Mszy świętych. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17:30. W piątek modlimy się za misjonarzy i misje święte. Ofiary na tacę w tym dniu jako pomoc materialna dla misjonarzy. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00.
 5. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca Msze św. w Górnym Kościele o godz. 6.30 i po południu w kościele św. Anny o godz. 18:00. W sobotę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont Górnego Kościoła.
 6. W poniedziałek na Mszę św. na godz. 17:30 zapraszamy dzieci pierwszo – komunijne wraz z rodzicami.
 7. Pierwsza Komunia dzieci z klas III w naszej Parafii będzie 08. maja na Mszy św. o godz. 12:00. Natomiast rocznica Pierwszej Komunii dzieci z klasy IV, 07. maja tj. sobota o godz. 17.30. Na spotkanie do kościoła, zapraszamy dzieci z klasy IV, w piątek na godz. 17:30.
 8. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie poza Parafią za śp. Annę Apryjas, Mariana Lisaka, Bernadetę Stelmach.
 9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 10. W czwartek Młodzież naszej Parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Gratulujemy Młodzieży i Rodzicom, oraz życzymy pomnażania Darów Ducha św. na każdy dzień życia. Bardzo dziękuję ks. Tomaszowi za przygotowanie młodzieży do tego Sakramentu, a Rodzicom za złożony dar ofiarny ołtarza. Bóg zapłać.
 11. Serdecznie dziękuję 3 Rodzinom z naszej Parafii za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowację ołtarza i na organy. Bóg zapłać.
 12. We wtorek Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 13. W środę z okazji Wspomnienia św. Floriana na Mszę św. zapraszamy Wszystkich Strażaków. Dziękujemy Im za piękną służbę i pomoc. Będziemy Bogu polecać ich posługę.
 14. Dzisiaj na godz. 17:00 na plebanię zapraszamy Panie z parafialnej Caritas na spotkanie.
 15. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Marii i Bolesława Chlebek; Moniki i Waldemara Chlebek; Marty i Janusza Buczek; Katarzyny i Macieja Buczek; Marii i Stanisława Jachym.

Jak również prosimy o posprzątanie Górnego Kościoła – prosimy rodziny: Alicji i Władysława Brdej; Moniki i Gabriela Długosz; Dominiki i Pawła Migdał;  Patrycji i Sebastiana Kożuchowicz; Jolanty i Jana Babicz. Termin sprzątania proszę ustalić z Panem Stanisławem Lizakiem.

 


2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, w piątek św. Katarzynę ze Sieny. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego.
 2. Za tydzień Niedziela biblijna. Szczególnie w tym dniu przeczytajmy wspólnie z rodziną chociaż krótki tekst Pisma Świętego. Dzisiaj ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 3. W tygodniu zapraszamy: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Dziękuję 2 rodzinom z Parafii za złożone ofiary w kancelarii parafialnej zł. na renowacje Ołtarza. Niech Dobry Bóg stokrotnie wynagradza Waszą modlitwę  i ofiarność.
 5. W tygodniu zapraszamy na Różaniec przed wieczornym nabożeństwem o godz. 17:30. Prosimy, aby Różaniec prowadziła Róża św. Marii Magdaleny – zelatorki Pani Wandy Zając.
 6. Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia na godz.15:00. Wcześniej o godz. 14:30, zapraszamy na plac przed kościołem na program przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej szkoły z okazji przypadającego Dnia Dobra.
 7. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 9. W czwartek młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Parafii Chełm. Polecajmy ich w naszych modlitwach. W poniedziałek, wtorek, i środę o godz. 18:00 – Triduum przed Bierzmowaniem – spowiedź w środę od godz. 17:30.
 10. Spotkania: poniedziałek po Mszy Św. wieczornej – zespół muzyczny ; piątek po Mszy św. wieczornej – schola; sobota o godz. 9:00 – LSO; o godz. 10:00 DSM.
 11. W przyszłą niedzielę na spotkanie o godz. 17:00 zapraszamy na plebanię  Panie z parafialnej Caritas.
 12. Bardzo dziękujemy 2 Rodzinom z Parafii za ufundowanie do Kościoła figury św. Michała Archanioła. Bóg zapłać.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Anny i Grzegorza Jaworskich; Krystyny Dreścik; Stefanii i Mieczysława Woda; Anny Fajfer; Marcina Fajfer.    

 


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia, zdrowia, radości i Bożego Błogosławieństwa.
 2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę na KUL i PAT.
 3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Diecezjalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W tym roku także obchodzimy ogólnopolski Dzień Dobra, czyli radosne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia. Hasło Dnia Dobra brzmi: Miejsca, które są domem – pomagamy rodzinom ukraińskim. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działające przy SP w Łapczycy zapraszają Wszystkich 24 kwietnia o godz. 14.30 na plac przed Kościołem do uczczenia Tego święta. Wydarzenie składać będzie się z czterech części: 1. Radosny taniec wielkanocny oraz taniec uwielbienia flagami do utworu Jezu Ufam Tobie. 2. Obdarowanie Obecnych Ciasteczkami Dobroci z bilecikami pozytywnych myśli i cytatami z Dzienniczka Siostry Faustyny. 3. Zbieranie środków na wsparcie rodzin ukraińskich z naszej miejscowości. 4. Modlitwa, Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 w Kościele.
 4. Zachęcamy do zakupu świątecznego Gościa Niedzielnego.
 5. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 6. W tygodniu zapraszamy na Różaniec na godz. 17.30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Rity, Zelatorki Pani Marii Wojas.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę 4 Rodzinom z Parafii na remont Ołtarza i organy. Niech Dobry Bóg stokrotnie wynagradza Waszą modlitwę i ofiarność.
 8. Bardzo dziękuje Wszystkim, którzy wzięli udział w Tridumm Paschalnym. Dziękuję za pomoc Kapłanom, ks. Józefowi, ks. Tomaszowi, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Piotrusiowi, Rodzinom Kuchno za przygotowanie i prace przy Grobie Pańskim i Ciemnicy. Bóg zapłać. Dziękuję Panom, którzy śpiewali Pasję, Ministrantom, Lektorom, Dziewczynkom śpiewającym, niosącym feretrony i baldachim, Panom Strażakom. Bóg zapłać.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny:  Magdalenę i Michała Kolarz, Małgorzata i Jan Zając, Jadwiga i Jan Zając, Anna i Wojciech Żaba, Dorota i Marcin Grodzcy.
 10.  Z Parafii organizowana jest pielgrzymka Śladami Chrztu Polski do Poznania, Lednicy, Gniezna. Zapisy u Ks. Proboszcza.
 11. Wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne. Niech Jezus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i szatana, przyniesie do Waszych serc miłość i pokój, oraz siłę do przetrwania w tym trudnym czasie. Zdrowych, Błogosławionych Świąt, dla Was, Waszych Rodzin, Gości i Bliskich.  Szczęść Boże.

 

  Niedziela Palmowa

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Czas Wielkiego Tygodnia. Celebracja Triduum Paschalnego w naszym Kościele będzie rozpoczynać się o godz. 18.00.
 2. Wielki Czwartek, pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy św. i przeniesieniu Pana Jezusa do ciemnicy, adoracja do godz. 22.00.
 3. Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja od godz. 7.00 – 22.00. Na godz.9.00, na adorację zapraszamy dzieci z naszej szkoły, klasy od 1 – 4, na godz. 10.00, klasy od 5 – 8. Róże różańcowe na godz. 14.00. O godz. 15.00, zapraszamy na Godzinę Bożego Miłosierdzia do kaplicy. Droga krzyżowa o godz. 17.00. Śpiew Gorzkich Żali 3 części, po Uroczystościach Wielkiego Piątku. Adoracja Krzyża do godz. 22.00. Ofiary składane przy Krzyżu na Ziemię św.
 4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 – 12.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8.00 – 12.00, co godzina.
 5. W zakrystii i przed Kościołem, można nabyć baranki na stół wielkanocny, można również je zanieść na groby, odwiedzając naszych bliskich zmarłych na cmentarzu w czasie świąt.
 6. W piątek obowiązuje nas post ścisły, trzy posiłki w tym jeden do syta dla osób między 18 a 60 rokiem życia i abstynencja od pokarmów mięsnych, dla osób, które mają 14 lat aż do końca życia.
 7. Zachęcamy wiernych także do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
 8. Procesja i Msza św. rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30. bardzo prosimy o przygotowanie i zabranie feretronów i baldachimu na procesję.
 9. Zachęcamy aby w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zasiąść wspólnie z rodziną do wielkanocnego stołu, składając sobie życzenia.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Firmie ELENA i Firmie GOLD DROB z Limanowej, za ofiarowane dary dla chorych i samotnych z naszej Parafii. Dziękuję również wiernym, którzy złożyli do koszyka artykuły spożywcze. Bóg zapłać. Dziękuję Paniom z parafialnej Caritas za wykonanie i dostarczenie paczek podopiecznym. Dziękuję Paniom ze szkoły, paniom Danucie Cybura i Marcie Sroka, oraz młodzieży z naszej szkoły za wykonanie kartek świątecznych dla chorych z naszej Parafii. Bóg zapłać. Wykonano i rozdano 42 paczki.
 11. O prowadzenie Różańca w tygodniu o godz. 17:30 prosimy Różę św. Moniki, zelatorki Pani Małgorzaty Kuchno.
 12. Z Parafii organizowana jest pielgrzymka szlakiem Chrztu Polski, Lednica, Gniezno, Poznań w dniach od 20 – 21 maja. Zapisy u ks. Proboszcza.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę. W sobotę na godz. 13.00 prosimy rodziny: Beaty i Marcina Kubat; Danuty i Jerzego Janas; Edyty i Pawła Janas; Alicji Cybura; Jadwigi i Michała Kulig.

            W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności                                śp. Bernadetta Stelmach

Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

 


 

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 03. 04. 2021r.

 1. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z tygodnia, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.
 2. Droga krzyżowa w naszym Kościele w piątek o godz. 17.15, oraz w niedzielę o godz. 14.15. prowadzona przez Wiernych. Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00, następnie zaraz Msza św. Składka na tacę na gorzkich żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W zakrystii i przed Kościołem można nabyć baranki na stół wielkanocny.
 4. W tygodniu zapraszamy na różaniec na godz. 16.30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Kingi, Zelatorki Pani Stanisławy Lech.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa, w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci, gazety misyjne.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek w podpisanych kopertach przeznaczone będą na renowacje Ołtarza Głównego i zakup organ.
 8. Bóg zapłać pewnej Rodzinie z Parafii za złożoną ofiarę  w kancelarii parafialnej na renowację Ołtarza. Dziękuję.
 9. W przyszłą niedziele poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. O godz. 10.30, przed Mszą św. procesja z palmami wokół Kościoła.
 10. W tych trudnych chwilach dla nas wszystkich pamiętajmy o modlitwie za siebie wzajemnie, za naszą Parafię a w szczególności za Ojczyznę, prosząc Miłosiernego Boga o pokój na świecie i na Ukrainie.
 11. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie odprawiane poza Parafią za śp. Marka Janika, Wacława Tokarza, Cecylie Orzeł.
 12. W dniach od 20 – 21 maja br. Organizowana jest z Parafii pielgrzymka szlakiem Chrztu Polski, Lednica, Gniezno, Poznań. Koszt około 400 zł.  Zapisy do 3 maja u ks. Proboszcza. W ofercie: przejazd autokarem klasy Lux, 2 obiady, 1 śniadanie, nocleg w hotelu, ubezpieczenie, bilety wstępu.
 13. Spotkania: środa o godz. 18:45 – schola; sobota o godz. 9:00 – LSO; o godz. 10:00 – DSM.
 1. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół.   W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Władysław Jachym, Joanna i Tomasz Marut, Maria i Józef Kaczmarczyk, Agata Buczek, Jolanta i Jan Pucharscy.
 2. Wszystkim życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi, Naszej Matki na każdy dzień życia.

 


IV  Niedziela Wielkiego Postu – 27.03. 2022r.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Stanisława Szczepanka. Dziękujemy Mu za przyjęcie zaproszenia i życzymy wielu łask Bożych na czas głoszenia Słowa Bożego. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas Mszy św. i na gorzkich żalach. Od jutra do środy o godz. 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00, nauka stanowa dla małżonków i rodziców. Spowiedź św. rekolekcyjna  i wielkanocna we wtorek od godz. 15.00 – 17.00, 17. 30 – 19.00. Zapraszamy. Również rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły od poniedziałku do środy. Msza św. codziennie o godz. 8.00.
 2. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 14.15. prowadzona przez wiernych. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00. Zaraz po nich Msza św. Składka na gorzkich żalach przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Różaniec przed wieczornym nabożeństwem o godz. 17.30. Prowadzi Róża św. Marii, Zelatorki Pani Barbary Gorzula. Zapraszamy.
 6. Przed Kościołem u Pań z parafialnej Caritas i w zakrystii,  można nabyć baranki na stół wielkanocny. W cenie od  7 zł.
 7. Przed Ołtarzem św. Józefa można składać artykuły spożywcze dla chorych i samotnych, jako jałmużnę wielkopostną .
 8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 9. W pierwszy piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać chorych leżących i nie chodzących w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Będzie to spowiedź i komunia św. wielkanocna. Zapraszamy również w piątek po Mszy św. na adorację SHNSPJ. W piątek modlimy się za misje święte. Ofiary na tacę na ten cel.
 10. Od jutra Msze św. po południu o godz. 18.00.

Spotkania: w sobotę o godz.18:00 – kl. VII; w niedzielę po Mszy o godz. 10:30 kl. VIII.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Iwona i Dariusz Tynka, Natalia i Jarosław Szelowscy, Anna i Kazimierz Miękina, Sandra i Szczepan Miękina, Dorota i Józef Stańdo.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

27 – 30 marca 2022 r.

PONIEDZIAŁEK

 • 6:30          Msza św. z nauką ogólną
 • 8:00          Rekolekcje szkolne
 • 18:00          Msza św. z nauką ogólną
 • 19:00          Nauka stanowa dla małżonków i rodziców

WTOREK

 • 6:30            Msza św. z nauką ogólną
 • 8:00            Rekolekcje szkolne

SPOWIEDŹ:     

   • 15:00 – 17:00
   • 17:30 – 19:00
 •  18:00           Msza św. z nauką ogólną

ŚRODA

 • 6:30            Msza św. z nauką ogólną
 • 8:00            Rekolekcje szkolne
 • 18:00          Msza św. z nauką ogólną 

 

III Niedziela Wielkiego Postu – 20. 03. 2022 r.

 1. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.15 i w niedzielę o godz. 14.15, prowadzona przez wiernych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy. Zaraz po gorzkich żalach Msza św. Składka na gorzkich żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Zapraszamy na różaniec przed wieczorną Mszą św. na godz. 16.30. W tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Jana Pawła II, Zelatora Pana Hieronima Noskowicza.
 4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość niedzielny, gość niedzielny extra z Ojcem Pio.
 5. Przed Kościołem u Pań z Caritasu można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 7zł.
 6. Przed Ołtarzem św. Józefa można składać produkty spożywcze dla chorych i samotnych naszej Parafii, które będą rozdane przed świętami.
 7. Składam serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy złożyli ofiarę w ostatnią niedzielę na renowacje ołtarza i Organ. Zebrano 25 700zł.
 8. Dzięki Bożej Dobroci i ofiarności Parafian zostało odnowione i odmalowane prezbiterium w Kościele. Bardzo dziękuję Osobom z Parafii, które zaangażowały się w te prace. Dziękuję. Panu Zygmuntowi i Łukaszowi Michalczyk, Stanisławowi Całce, Projektantom Państwu Katarzynie i Wiśniewskim, Władysławowi Bielakowi,  Stanisławowi Czaja, Bronisławowi Kuchno, Sławomirowi Wojasowi, Piotrowi Rzepka i Wiesławowi Rzepka.
 9. Dziękuję bardzo 3 Osobą, za złożoną indywidualną ofiarę w kancelarii parafialnej     na renowację Ołtarza św. Anny. Bóg zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą odbywać się w niedzielę na wszystkich Mszach, w tygodniu o godz. 6.30 i 17.00. Dla dzieci z naszej Szkoły od poniedziałku do środy o godz. 8.00, Msza św. z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje poprowadzi Stanisław Szczepanek z Koszalina. Już teraz zapraszamy Wszystkich Parafian.
 11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 , na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Anny i Jana Stala, Kazimiery i Tadeusza Poznańskich, Marii i Zbigniewa Poznańskich, Anny i Zdzisława Witek, Marii i Józefa Więcek.