Ogłoszenia parafialne

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15. 05. 2022r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: dzisiaj św. Zofię w poniedziałek św. Andrzeja Bobolę, męczennika. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Dzisiaj ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę, na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30, następnie zaraz Msza św. Zapraszamy.
 5. Urząd Gminy Bochnia przypomina o obowiązku złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – deklaracji dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklarację należy złożyć do 30 czerwca w Urzędzie Gminy Bochnia. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary w ostatnią niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne. Zebrano 5 230zł. Bóg zapłać. Dziękuję również 3 Rodzinom z Parafii za złożone ofiary indywidualne w kancelarii parafialnej jak również za 4 przelewy na konto parafialne. Dziękuję również Osobom  i Rodzinom z poza Parafii za złożone ofiary na cele remontowe. Bóg zapłać.
 7. Bardzo dziękuję Panom, którzy w ostatnim czasie pracowali przy Parafii, Panu Stanisławowi i Waldemarowi za koszenie trawy, Panu Stanisławowi za montaż nowych drzwi do zakrystii. Bóg zapłać.
 8. Przed Kościołem można nabyć książeczki o Górnym Kościele w cenie od 20zł, z czego dochód będzie przeznaczony na renowację Górnego Kościoła. Dziękuję bardzo Państwu Marii Migdał i Władysławowi Migdał za opracowanie i wydanie tej książki. Bóg zapłać.
 9. Spotkania:

Schola w piątek po Mszy Św. wieczornej

W sobotę: 9:00 – kandydaci na ministrantów; 9:30 – LSO; 10:00 – DSM.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na cele parafialne. W sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny: Eweliny i Krzysztofa Bonowieckich; Bożeny Bugajskiej; Pauliny i Tomasza Stanowskich; Marty i Stefana Janas; Michała i Aleksandry Korta.

 

 

4 Niedziela Wielkanocna 08. 05. 2022 r.

 

 1. Dzisiaj w Naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
 2. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława, męczennika, w sobotę św. Macieja Apostoła, w niedzielę św. Zofii, wdowy i męczennicy. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15. 30. Po majówce zaraz Msza św.
 4. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa podczas porannych Mszy św. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci nowy numer „Promyczek Dobra”.
 6. Dzisiaj ofiary składane do puszek na cele inwestycyjne.
 7. Dziękuję pewnej Rodzinie z naszej Parafii, za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na cele remontowe dolnego Kościoła. Bóg zapłać.
 8. W piątek zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. i na nabożeństwo fatimskie do górnego Kościoła.
 9. Pan Sołtys informuje, że 10. 05. tj. wtorek od godz. 8.00 – 17.00, będzie zbierana 2 rata podatku. Proszę o zabranie nakazów płatniczych.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościołów na niedzielę     i złożoną ofiarę na cele Kościelne. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Andrzeja Michalczyka; Celiny i Eugeniusza Stanowskich; Katarzyny i Stanisława Gruca; Moniki i Marka Gąsiorek; Teresy Gąsiorek.

 

 

3 Niedziela Wielkanocna 01. 05. 2022r.

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, we wtorek NMP Królowej Polski, w środę św. Floriana, w piątek św. Filipa i Jakuba Apostołów. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii świętej    w dniu swojego święta.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie o godz. 17:30. W niedzielę o godz. 15:30.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa podczas porannych Mszy świętych. W poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17:30. W piątek modlimy się za misjonarzy i misje święte. Ofiary na tacę w tym dniu jako pomoc materialna dla misjonarzy. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00.
 5. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca Msze św. w Górnym Kościele o godz. 6.30 i po południu w kościele św. Anny o godz. 18:00. W sobotę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont Górnego Kościoła.
 6. W poniedziałek na Mszę św. na godz. 17:30 zapraszamy dzieci pierwszo – komunijne wraz z rodzicami.
 7. Pierwsza Komunia dzieci z klas III w naszej Parafii będzie 08. maja na Mszy św. o godz. 12:00. Natomiast rocznica Pierwszej Komunii dzieci z klasy IV, 07. maja tj. sobota o godz. 17.30. Na spotkanie do kościoła, zapraszamy dzieci z klasy IV, w piątek na godz. 17:30.
 8. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie poza Parafią za śp. Annę Apryjas, Mariana Lisaka, Bernadetę Stelmach.
 9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 10. W czwartek Młodzież naszej Parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Gratulujemy Młodzieży i Rodzicom, oraz życzymy pomnażania Darów Ducha św. na każdy dzień życia. Bardzo dziękuję ks. Tomaszowi za przygotowanie młodzieży do tego Sakramentu, a Rodzicom za złożony dar ofiarny ołtarza. Bóg zapłać.
 11. Serdecznie dziękuję 3 Rodzinom z naszej Parafii za złożoną ofiarę w kancelarii parafialnej na renowację ołtarza i na organy. Bóg zapłać.
 12. We wtorek Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 13. W środę z okazji Wspomnienia św. Floriana na Mszę św. zapraszamy Wszystkich Strażaków. Dziękujemy Im za piękną służbę i pomoc. Będziemy Bogu polecać ich posługę.
 14. Dzisiaj na godz. 17:00 na plebanię zapraszamy Panie z parafialnej Caritas na spotkanie.
 15. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00 prosimy rodziny: Marii i Bolesława Chlebek; Moniki i Waldemara Chlebek; Marty i Janusza Buczek; Katarzyny i Macieja Buczek; Marii i Stanisława Jachym.

Jak również prosimy o posprzątanie Górnego Kościoła – prosimy rodziny: Alicji i Władysława Brdej; Moniki i Gabriela Długosz; Dominiki i Pawła Migdał;  Patrycji i Sebastiana Kożuchowicz; Jolanty i Jana Babicz. Termin sprzątania proszę ustalić z Panem Stanisławem Lizakiem.

 


2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

 

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, w piątek św. Katarzynę ze Sieny. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego.
 2. Za tydzień Niedziela biblijna. Szczególnie w tym dniu przeczytajmy wspólnie z rodziną chociaż krótki tekst Pisma Świętego. Dzisiaj ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 3. W tygodniu zapraszamy: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, Patronki naszej Parafii, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Dziękuję 2 rodzinom z Parafii za złożone ofiary w kancelarii parafialnej zł. na renowacje Ołtarza. Niech Dobry Bóg stokrotnie wynagradza Waszą modlitwę  i ofiarność.
 5. W tygodniu zapraszamy na Różaniec przed wieczornym nabożeństwem o godz. 17:30. Prosimy, aby Różaniec prowadziła Róża św. Marii Magdaleny – zelatorki Pani Wandy Zając.
 6. Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia na godz.15:00. Wcześniej o godz. 14:30, zapraszamy na plac przed kościołem na program przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej szkoły z okazji przypadającego Dnia Dobra.
 7. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 9. W czwartek młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Parafii Chełm. Polecajmy ich w naszych modlitwach. W poniedziałek, wtorek, i środę o godz. 18:00 – Triduum przed Bierzmowaniem – spowiedź w środę od godz. 17:30.
 10. Spotkania: poniedziałek po Mszy Św. wieczornej – zespół muzyczny ; piątek po Mszy św. wieczornej – schola; sobota o godz. 9:00 – LSO; o godz. 10:00 DSM.
 11. W przyszłą niedzielę na spotkanie o godz. 17:00 zapraszamy na plebanię  Panie z parafialnej Caritas.
 12. Bardzo dziękujemy 2 Rodzinom z Parafii za ufundowanie do Kościoła figury św. Michała Archanioła. Bóg zapłać.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8:00, prosimy rodziny: Anny i Grzegorza Jaworskich; Krystyny Dreścik; Stefanii i Mieczysława Woda; Anny Fajfer; Marcina Fajfer.    

 


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 1. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia, zdrowia, radości i Bożego Błogosławieństwa.
 2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę na KUL i PAT.
 3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Diecezjalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W tym roku także obchodzimy ogólnopolski Dzień Dobra, czyli radosne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia. Hasło Dnia Dobra brzmi: Miejsca, które są domem – pomagamy rodzinom ukraińskim. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działające przy SP w Łapczycy zapraszają Wszystkich 24 kwietnia o godz. 14.30 na plac przed Kościołem do uczczenia Tego święta. Wydarzenie składać będzie się z czterech części: 1. Radosny taniec wielkanocny oraz taniec uwielbienia flagami do utworu Jezu Ufam Tobie. 2. Obdarowanie Obecnych Ciasteczkami Dobroci z bilecikami pozytywnych myśli i cytatami z Dzienniczka Siostry Faustyny. 3. Zbieranie środków na wsparcie rodzin ukraińskich z naszej miejscowości. 4. Modlitwa, Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 w Kościele.
 4. Zachęcamy do zakupu świątecznego Gościa Niedzielnego.
 5. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 6. W tygodniu zapraszamy na Różaniec na godz. 17.30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Rity, Zelatorki Pani Marii Wojas.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę 4 Rodzinom z Parafii na remont Ołtarza i organy. Niech Dobry Bóg stokrotnie wynagradza Waszą modlitwę i ofiarność.
 8. Bardzo dziękuje Wszystkim, którzy wzięli udział w Tridumm Paschalnym. Dziękuję za pomoc Kapłanom, ks. Józefowi, ks. Tomaszowi, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Piotrusiowi, Rodzinom Kuchno za przygotowanie i prace przy Grobie Pańskim i Ciemnicy. Bóg zapłać. Dziękuję Panom, którzy śpiewali Pasję, Ministrantom, Lektorom, Dziewczynkom śpiewającym, niosącym feretrony i baldachim, Panom Strażakom. Bóg zapłać.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny:  Magdalenę i Michała Kolarz, Małgorzata i Jan Zając, Jadwiga i Jan Zając, Anna i Wojciech Żaba, Dorota i Marcin Grodzcy.
 10.  Z Parafii organizowana jest pielgrzymka Śladami Chrztu Polski do Poznania, Lednicy, Gniezna. Zapisy u Ks. Proboszcza.
 11. Wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne. Niech Jezus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i szatana, przyniesie do Waszych serc miłość i pokój, oraz siłę do przetrwania w tym trudnym czasie. Zdrowych, Błogosławionych Świąt, dla Was, Waszych Rodzin, Gości i Bliskich.  Szczęść Boże.

 

  Niedziela Palmowa

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Czas Wielkiego Tygodnia. Celebracja Triduum Paschalnego w naszym Kościele będzie rozpoczynać się o godz. 18.00.
 2. Wielki Czwartek, pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy św. i przeniesieniu Pana Jezusa do ciemnicy, adoracja do godz. 22.00.
 3. Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja od godz. 7.00 – 22.00. Na godz.9.00, na adorację zapraszamy dzieci z naszej szkoły, klasy od 1 – 4, na godz. 10.00, klasy od 5 – 8. Róże różańcowe na godz. 14.00. O godz. 15.00, zapraszamy na Godzinę Bożego Miłosierdzia do kaplicy. Droga krzyżowa o godz. 17.00. Śpiew Gorzkich Żali 3 części, po Uroczystościach Wielkiego Piątku. Adoracja Krzyża do godz. 22.00. Ofiary składane przy Krzyżu na Ziemię św.
 4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 – 12.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8.00 – 12.00, co godzina.
 5. W zakrystii i przed Kościołem, można nabyć baranki na stół wielkanocny, można również je zanieść na groby, odwiedzając naszych bliskich zmarłych na cmentarzu w czasie świąt.
 6. W piątek obowiązuje nas post ścisły, trzy posiłki w tym jeden do syta dla osób między 18 a 60 rokiem życia i abstynencja od pokarmów mięsnych, dla osób, które mają 14 lat aż do końca życia.
 7. Zachęcamy wiernych także do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
 8. Procesja i Msza św. rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30. bardzo prosimy o przygotowanie i zabranie feretronów i baldachimu na procesję.
 9. Zachęcamy aby w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zasiąść wspólnie z rodziną do wielkanocnego stołu, składając sobie życzenia.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Firmie ELENA i Firmie GOLD DROB z Limanowej, za ofiarowane dary dla chorych i samotnych z naszej Parafii. Dziękuję również wiernym, którzy złożyli do koszyka artykuły spożywcze. Bóg zapłać. Dziękuję Paniom z parafialnej Caritas za wykonanie i dostarczenie paczek podopiecznym. Dziękuję Paniom ze szkoły, paniom Danucie Cybura i Marcie Sroka, oraz młodzieży z naszej szkoły za wykonanie kartek świątecznych dla chorych z naszej Parafii. Bóg zapłać. Wykonano i rozdano 42 paczki.
 11. O prowadzenie Różańca w tygodniu o godz. 17:30 prosimy Różę św. Moniki, zelatorki Pani Małgorzaty Kuchno.
 12. Z Parafii organizowana jest pielgrzymka szlakiem Chrztu Polski, Lednica, Gniezno, Poznań w dniach od 20 – 21 maja. Zapisy u ks. Proboszcza.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę. W sobotę na godz. 13.00 prosimy rodziny: Beaty i Marcina Kubat; Danuty i Jerzego Janas; Edyty i Pawła Janas; Alicji Cybura; Jadwigi i Michała Kulig.

            W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności                                śp. Bernadetta Stelmach

Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

 


 

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 03. 04. 2021r.

 1. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom z tygodnia, składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.
 2. Droga krzyżowa w naszym Kościele w piątek o godz. 17.15, oraz w niedzielę o godz. 14.15. prowadzona przez Wiernych. Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00, następnie zaraz Msza św. Składka na tacę na gorzkich żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W zakrystii i przed Kościołem można nabyć baranki na stół wielkanocny.
 4. W tygodniu zapraszamy na różaniec na godz. 16.30. o prowadzenie różańca prosimy Różę św. Kingi, Zelatorki Pani Stanisławy Lech.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa, w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci, gazety misyjne.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek w podpisanych kopertach przeznaczone będą na renowacje Ołtarza Głównego i zakup organ.
 8. Bóg zapłać pewnej Rodzinie z Parafii za złożoną ofiarę  w kancelarii parafialnej na renowację Ołtarza. Dziękuję.
 9. W przyszłą niedziele poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. O godz. 10.30, przed Mszą św. procesja z palmami wokół Kościoła.
 10. W tych trudnych chwilach dla nas wszystkich pamiętajmy o modlitwie za siebie wzajemnie, za naszą Parafię a w szczególności za Ojczyznę, prosząc Miłosiernego Boga o pokój na świecie i na Ukrainie.
 11. Od poniedziałku Msze św. gregoriańskie odprawiane poza Parafią za śp. Marka Janika, Wacława Tokarza, Cecylie Orzeł.
 12. W dniach od 20 – 21 maja br. Organizowana jest z Parafii pielgrzymka szlakiem Chrztu Polski, Lednica, Gniezno, Poznań. Koszt około 400 zł.  Zapisy do 3 maja u ks. Proboszcza. W ofercie: przejazd autokarem klasy Lux, 2 obiady, 1 śniadanie, nocleg w hotelu, ubezpieczenie, bilety wstępu.
 13. Spotkania: środa o godz. 18:45 – schola; sobota o godz. 9:00 – LSO; o godz. 10:00 – DSM.
 1. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół.   W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Władysław Jachym, Joanna i Tomasz Marut, Maria i Józef Kaczmarczyk, Agata Buczek, Jolanta i Jan Pucharscy.
 2. Wszystkim życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi, Naszej Matki na każdy dzień życia.

 


IV  Niedziela Wielkiego Postu – 27.03. 2022r.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Stanisława Szczepanka. Dziękujemy Mu za przyjęcie zaproszenia i życzymy wielu łask Bożych na czas głoszenia Słowa Bożego. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas Mszy św. i na gorzkich żalach. Od jutra do środy o godz. 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00, nauka stanowa dla małżonków i rodziców. Spowiedź św. rekolekcyjna  i wielkanocna we wtorek od godz. 15.00 – 17.00, 17. 30 – 19.00. Zapraszamy. Również rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły od poniedziałku do środy. Msza św. codziennie o godz. 8.00.
 2. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek na nowennę do św. Anny, w środę na nowennę do MBNP, w piątek na Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 14.15. prowadzona przez wiernych. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00. Zaraz po nich Msza św. Składka na gorzkich żalach przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Różaniec przed wieczornym nabożeństwem o godz. 17.30. Prowadzi Róża św. Marii, Zelatorki Pani Barbary Gorzula. Zapraszamy.
 6. Przed Kościołem u Pań z parafialnej Caritas i w zakrystii,  można nabyć baranki na stół wielkanocny. W cenie od  7 zł.
 7. Przed Ołtarzem św. Józefa można składać artykuły spożywcze dla chorych i samotnych, jako jałmużnę wielkopostną .
 8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 9. W pierwszy piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać chorych leżących i nie chodzących w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Będzie to spowiedź i komunia św. wielkanocna. Zapraszamy również w piątek po Mszy św. na adorację SHNSPJ. W piątek modlimy się za misje święte. Ofiary na tacę na ten cel.
 10. Od jutra Msze św. po południu o godz. 18.00.

Spotkania: w sobotę o godz.18:00 – kl. VII; w niedzielę po Mszy o godz. 10:30 kl. VIII.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Iwona i Dariusz Tynka, Natalia i Jarosław Szelowscy, Anna i Kazimierz Miękina, Sandra i Szczepan Miękina, Dorota i Józef Stańdo.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

27 – 30 marca 2022 r.

PONIEDZIAŁEK

 • 6:30          Msza św. z nauką ogólną
 • 8:00          Rekolekcje szkolne
 • 18:00          Msza św. z nauką ogólną
 • 19:00          Nauka stanowa dla małżonków i rodziców

WTOREK

 • 6:30            Msza św. z nauką ogólną
 • 8:00            Rekolekcje szkolne

SPOWIEDŹ:     

   • 15:00 – 17:00
   • 17:30 – 19:00
 •  18:00           Msza św. z nauką ogólną

ŚRODA

 • 6:30            Msza św. z nauką ogólną
 • 8:00            Rekolekcje szkolne
 • 18:00          Msza św. z nauką ogólną 

 

III Niedziela Wielkiego Postu – 20. 03. 2022 r.

 1. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkim Czcigodnym Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu swojego święta.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.15 i w niedzielę o godz. 14.15, prowadzona przez wiernych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy. Zaraz po gorzkich żalach Msza św. Składka na gorzkich żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Zapraszamy na różaniec przed wieczorną Mszą św. na godz. 16.30. W tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Jana Pawła II, Zelatora Pana Hieronima Noskowicza.
 4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Gość niedzielny, gość niedzielny extra z Ojcem Pio.
 5. Przed Kościołem u Pań z Caritasu można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 7zł.
 6. Przed Ołtarzem św. Józefa można składać produkty spożywcze dla chorych i samotnych naszej Parafii, które będą rozdane przed świętami.
 7. Składam serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy złożyli ofiarę w ostatnią niedzielę na renowacje ołtarza i Organ. Zebrano 25 700zł.
 8. Dzięki Bożej Dobroci i ofiarności Parafian zostało odnowione i odmalowane prezbiterium w Kościele. Bardzo dziękuję Osobom z Parafii, które zaangażowały się w te prace. Dziękuję. Panu Zygmuntowi i Łukaszowi Michalczyk, Stanisławowi Całce, Projektantom Państwu Katarzynie i Wiśniewskim, Władysławowi Bielakowi,  Stanisławowi Czaja, Bronisławowi Kuchno, Sławomirowi Wojasowi, Piotrowi Rzepka i Wiesławowi Rzepka.
 9. Dziękuję bardzo 3 Osobą, za złożoną indywidualną ofiarę w kancelarii parafialnej     na renowację Ołtarza św. Anny. Bóg zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą odbywać się w niedzielę na wszystkich Mszach, w tygodniu o godz. 6.30 i 17.00. Dla dzieci z naszej Szkoły od poniedziałku do środy o godz. 8.00, Msza św. z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje poprowadzi Stanisław Szczepanek z Koszalina. Już teraz zapraszamy Wszystkich Parafian.
 11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 , na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i ofiarę na Kościół. W sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny: Anny i Jana Stala, Kazimiery i Tadeusza Poznańskich, Marii i Zbigniewa Poznańskich, Anny i Zdzisława Witek, Marii i Józefa Więcek.